FA. (3)

Chris van Geest - Olieverf op doek | 'Wie de schoen past, trekke hem aan' | Eind jaren '80

Chris van Geest - Olieverf op doek | 'Wie de schoen past, trekke hem aan' | Eind jaren '80 kopen? Bied vanaf 550!
Chris van Geest - Olieverf op doek | 'Wie de schoen past, trekke hem aan' | Eind jaren '80 kopen? Bied vanaf 550!Chris van Geest - Olieverf op doek | 'Wie de schoen past, trekke hem aan' | Eind jaren '80 kopen? Bied vanaf 550!Chris van Geest - Olieverf op doek | 'Wie de schoen past, trekke hem aan' | Eind jaren '80 kopen? Bied vanaf 550!Chris van Geest - Olieverf op doek | 'Wie de schoen past, trekke hem aan' | Eind jaren '80 kopen? Bied vanaf 550!Chris van Geest - Olieverf op doek | 'Wie de schoen past, trekke hem aan' | Eind jaren '80 kopen? Bied vanaf 550!Chris van Geest - Olieverf op doek | 'Wie de schoen past, trekke hem aan' | Eind jaren '80 kopen? Bied vanaf 550!

Geplaatst door  JJvanWijk
FA. (41)

670 verkochte items
Alle items van deze verkoper (188)
  • Chris van Geest (1942)
IngelijstIngelijst
Afmetingen60 cm x 70 cm (h x b)
Lijst62 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Intrigerend werk van de hand van Chris van Geest. Rechtsonder gesigneerd met monogram.

Gevat in een subtiele, smalle baklijst.

Chris van Geest behoort tot de Magisch Realisten die zich vanaf de jaren 60 verzamelden rond de Amsterdamse Galerie Mokum. Deze schilders verbeelden een werkelijkheid die ogenschijnlijk nauwkeurig en realistisch is, maar tegelijkertijd elementen bevat die de voorstelling onmogelijk of in ieder geval absurd en onwaarschijnlijk maken. Ze leveren daarmee commentaar op de maatschappij of geven weer wat hen beweegt, vaak met humor. Chris van Geest ontdoet de objecten in zijn schilderijen van hun natuurlijke betekenis en geeft ze een andere. Met deze gemanipuleerde beelden drukt de schilder gevoelens uit. De verf brengt hij zo glad en egaal mogelijk aan; de zichtbaarheid van de penseelstreek wordt zoveel mogelijk vermeden. (bron Simonis & Buunk)

1960/63 Opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten St. Joost, Breda

Solotentoonstellingen:
1965 Galerie Mokum, Amsterdam
1969 Galerie Mokum, Amsterdam
1971 Galerie Mokum, Amsterdam
1977 Galerie Siau, Amsterdam
1986 Galerie d'Eend, Amsterdam

Groepstentoonstellingen:
1965 Nieuwe figuratieven. Reizende tentoonstelling georganiseerd door Galerie Mokum, Amsterdam
1967 '2000 dagen Mokum'. Galerie Mokum, Amsterdam
1968 Figuratie. Galerie Mokum, Amsterdam
1969 Jonge Nederlandse realisten van galerie Mokum. Gemeentemuseum, Arnhem
Realiteitenkabinet. Arti et Amicitiae, Amsterdam
1970 Galerie Delahuis, Eindhoven
1970/71 Vijftig jaar Nederlandse realistische kunst / Fifty years of Dutch realistic art. Reizende tentoonstelling, samengesteld door Galerie Mokum, Amsterdam
1971 Dutch realists. Archer gallery, Londen
1972 10 jaar Mokum. Overzichtstentoonstelling in Arti et Amicitiae, Amsterdam
1972 Atelier 10. Stedelijk Museum, Amsterdam
1974/77 Galerie Siau, Amsterdam
2006/11 Galerie Petit, Amsterdam
2006/08 Realisten Beurs. Passagers Terminal, Amsterdam (bron website kunstenaar)

Chris van Geest (1942)

Alle items van deze kunstenaar(2)
Geplaatst door  JJvanWijk
FA. (41)

670 verkochte items
72 cm
62 cm
70 cm
60 cm
Starttijd:28-03-2022 om 16:49
Eindtijd:03-04-2022 om 21:05
Openingsbod€ 550
ObjectlocatieWoudrichem, Nederland
VerzendingWereldwijd