Eelke Jelles Eelkema werd op 8 juli 1788 geboren in Leeuwarden. Op 7 jarige leeftijd kreeg Eelke een ziekte waardoor hij doof werd en op zijn 11de jaar naar het Doofstommeninstituut in Groningen werd gestuurd. Eelke verbleef hier tot zijn 19de jaar. Eelke kreeg hier tekenles van G. de Stan en schilderles van J.N. Schoonbeek. Hij werd kunstenaar, tekenaar, restaurateur en tekenleraar.
Op zijn 16de jaar, 1804, won Eelke de eerste prijs van de Academie Minerva. Zijn werk werd zeer geprezen. Eelke gaf zelf schilder- en tekenles aan het Franeker Atheneum, o.a. aan Cornelis Bernardus Buijs (die op zijn beurt weer les gaf aan Jozef Israels) en aan Taco Mesdag, de oudere broer van Hendrik Willem Mesdag.
In 1816 vertrok Eelke met Koninklijke subsidie naar Parijs vanwaar Eelke in 1818 een voetreis begon naar de Auvergne, Martigny in Zwitserland en naar Turijn in Italië. Ook is Eelke in Londen, Haarlem en Amsterdam geweest voor studie.
Nadat Eelke in 1835 ook nog blind werd stopte hij met schilderen, Eelke overleed op 17 november 1839 in Leeuwarden. Hij is nooit getrouwd.
Het werk van Eelke Jelles Eelkema
Eelke schilderde landschappen en stillevens van bloemen en fruit. In 1830 heeft Eelke een boekje van Mansion vanuit het Frans uitgebracht. Dit boekje heet ‘Grondig onderricht in de teeken en schilderkunst inzonderheid in miniatuur ten nutte van jonge kunstenaren’.
Goed
vroeg 19e eeuws aquarel - prachtige kleuren - recentelijk ingelijst.
Tot 2 kg.
€ 7,00
Naar België
€ 15,00
€ 15,00
Europese Unie
€ 17,50
Wereldwijd
€ 20,00