Kunstenaar: Frans Minnaert
Titel kunstwerk: Schoon vrouw
Techniek: Olieverf op canvas
Handtekening: Handgesigneerd
Staat: Goede staat
Totale afmetingen: 65 x 55 cm
Galerieprijs is 2500 euro
Frans Minnaert werd geboren op 4 december 1929 in Idegem, nabij Geraardsbergen. Als beeldend kunstenaar volgde hij onder meer lessen aan de Stedelijke Academie van Aalst en de Académie Royale des Beaux Arts in Brussel.
Leergierig en altijd op zoek naar nieuwe ervaringen, ondernam Frans Minnaert in de jaren zestig en zeventig studiereizen naar Joegoslavië, Zuid-Afrika en Japan, waar hij ook herhaaldelijk exposeerde.
Hij was oprichter-leraar en directeur (1970-1995) van de Academie voor Beeldende Kunsten van het Gemeenschapsonderwijs in Anderlecht. Tijdens zijn beleid groeide de academie uit tot een school met faam in het hele land.
In de jaren 70 was Minnaert laureaat van de Prijs voor Tekenen van Kortenberg, de Prijs voor Jonge Kunstenaars op de Basel International Art Fair (Zwitserland) en de Grafische Prijs van Diano Marina (Italië). In 1974 werd hij geselecteerd voor de Biënnale van Venetië met het veelluik “Genesis”.
Het leven van Frans Minnaert als kunstenaar was een constante reis, een zoektocht naar zijn eigen waarheid. De landschappen waarin hij leefde en de mensen die hij ontmoette waren zijn vertrouwde thema's. Hoewel zijn manier van interpreteren is geëvolueerd, valt op dat zijn nieuwste werken nog steeds aansluiten bij en voortbouwen op zijn eerdere oeuvre. Tot het einde van zijn leven schilderde Frans Minnaert op een onvervreemdbaar persoonlijke en herkenbare manier. Het oeuvre van Frans Minnaert is te vinden in tal van musea en collecties, zowel nationaal als internationaal.
Frans Minnaert overleed op 18 januari 2011.