Charmante potloodschets op papier van een boerenkar, door H.P. Groen, onderdeel van de collectie "Rijnmond Toen".
Potloodtekening door H.P. Groen,
Onderdeel van de collectie "Rijnmond Toen" onder nr. 022-HG
Afmetingen blad 240 x 160 mm
Gesigneerd met potlood l.o. in de afbeelding
Stempel r.o. in de afbeelding “Atelier H.P. Groen”
Het schetsje is in goede staat; klein scheurtje, gestabiliseerd verso met zuurvrij plakband in de rand van het papier r.o.
Hendrik Pieter (Piet) Groen werd geboren op 16 juni 1886 te Kralingen en overleed op 20 maart 1964 te Rotterdam. Hij volgde de opleiding aan de Akademie voor beeldende kunst te Rotterdam. Schilderde en tekende voornamelijk stadsgezichten en de havens van Rotterdam, maar ook landschappen en stillevens.
Werk van zijn hand bevindt zich in het Rijksmuseum Kröller-Müller te Otterlo en in de Rijkscollectie