Herman Verbaere is een Belgische kunstenaar die geboren is in 1905 te Wetteren en die overleden is in 1993 te Zottegem. Hij was een schilder, tekenaar, aquarellist, lithograaf en ontwerper van affiches en postzegels. Opleiding aan de Academie te Wetteren o.l.v. P. Böss, aan de Academie te Gent o.l.v. De Boever en O. Coddron. Vond zijn inspiratie vooral in de Vlaamse dorpjes en langs de Schelde, maar ook in de Kempen en aan de kust en in Zeeland. Werkte als schilder met brede verftoetsen en met de jaren werd de verflaag dunner. Verwierf tevens bekendheid als ontwerper van toeristische affiches. Was leraar aan de Academie te Wetteren. Werk o.m. in het Museum te Gent.