Jacobus Schijnvoet - Slot van Abcoude, originele kopergravure, 1711

Jacobus Schijnvoet - Slot van Abcoude, originele kopergravure, 1711 kopen? Bied vanaf 25!
Jacobus Schijnvoet - Slot van Abcoude, originele kopergravure, 1711 kopen? Bied vanaf 25!Jacobus Schijnvoet - Slot van Abcoude, originele kopergravure, 1711 kopen? Bied vanaf 25!Jacobus Schijnvoet - Slot van Abcoude, originele kopergravure, 1711 kopen? Bied vanaf 25!Jacobus Schijnvoet - Slot van Abcoude, originele kopergravure, 1711 kopen? Bied vanaf 25!Jacobus Schijnvoet - Slot van Abcoude, originele kopergravure, 1711 kopen? Bied vanaf 25!
  • Jacobus Schijnvoet (1685-1733)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1711
TechniekGravure
IngelijstIngelijst
Afmetingen13.5 x 17.5 cm (h x b)
Incl. lijst29.5 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
'Het Slot van Abkoude'
'siende naar het/Dorp'

Een originele kopergravure van het Slot van Abcoude, gegraveerd door Jacobus Schijnvoet. Afkomstig uit 'Schatkamer der Nederlandsse Oudheden of Woordenboek' van Ludolf Smids. Uitgegeven te Amsterdam door Pieter de Coup in 1711.

Uit de Schatkamer der Nederlandsse Oudheden of Woordenboek; 1711

In het midden van de afbeelding bevindt zich de originele verticale vouw. Het papier en de afbeelding verkeren in een goede staat.

Gesigneerd met: 'J.S.F'
Naar een tekening van Claes Jansz. Visscher.
In het papier bevindt zich een watermerk met de letters WVD'

Jacobus Schijnvoet
Van Jacobus Schijnvoet weten we weinig meer dan dat hij graveur was en in 't laatst van de 17e en't begin van de 18e eeuw in Amsterdam woonde. Hij is het meest bekend door het graveren van tekeningen van Roeland Rochman ten behoeve van Smids Schatkamer. Daarnaast heeft hij ook in beperkte mate naar eigen tekeningen gegraveerd en uitgegeven. In Claas Bruin's Kleefse- en Zuid-Hollandsche Arkadia, waarin Smids aantekeningen maakte, staan een door Schijnvoet getekende titel en vignet. Schijnvoet merkte zijn werkstukken meestal met 'J.S.F. onder de gravure; soms schreef hij in de prent: 'J. Schijnvoet fecit'. Drie preten in de Schatkamer waren naar zijn eigen schetsen, de Ruine van het Slot te Abkoude, Het Huis te Loenersloot en de Nieuwer grondslag van het vernietigde Huis te vreeland. Daarbij schreef hij voluit: 'J. Schynvoet ad Vivum del. et fec'.

Binnen Nederland € 6,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 17,50

Jacobus Schijnvoet (1685-1733)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  koenmarijn
Lid sinds 2024
3 verkochte items
Alle items van deze verkoper (2)
32 cm
29.5 cm
17.5 cm
13.5 cm
Starttijd19-4-2024 om 14:48
Eindtijd25-4-2024 om 19:54
Openingsbod € 25
ObjectlocatieUtrecht,  Nederland