Madeleine Leddy - "Kali" 2 | kleurets (mezzotint) - ingelijst - Verkocht

Madeleine Leddy - "Kali" 2 | kleurets (mezzotint) - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!
Grafiek (handgesigneerd)

Madeleine Leddy - "Kali" 2 | kleurets (mezzotint) - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Madeleine Leddy - "Kali" 2 | kleurets (mezzotint) - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Madeleine Leddy - "Kali" 2 | kleurets (mezzotint) - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Madeleine Leddy - "Kali" 2 | kleurets (mezzotint) - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Madeleine Leddy - "Kali" 2 | kleurets (mezzotint) - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Madeleine Leddy - "Kali" 2 | kleurets (mezzotint) - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Madeleine Leddy - "Kali" 2 | kleurets (mezzotint) - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Madeleine Leddy - "Kali" 2 | kleurets (mezzotint) - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!
  • Madeleine Leddy (1946)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1985
TechniekEts
OnderwerpDieren
IngelijstIngelijst
Afmetingen30.5 x 32 cm (h x b)
Incl. lijst60.5 x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage6/30
Fraaie kleurets van Madeleine Leddy (1946)
Techniek: kleurets met gebruikmaking van mezzotint techniek (zachte overgangen donker-licht)
Titel: "Kali" II
Voorstelling: slang
Toelichting:  In het Hindoeïsme is de slechte godin Kali vaak afgebeeld als een vrouw met blote borsten, woest haar en slangen met gevorkte tongen in haar handen. Zelf heeft Kali ook vaak een gevorkte tong.
Jaar: 1985
Oplage: 6 van 30
Met de hand (potlood) gesigneerd, linksonder; tevens voorzien van titel, oplage en jaartal
Keurig ingelijst met passe-partout in originele goudkleurige wissellijst met enige gebruikssporen.
Passe-partout lijkt door de tijd heen heel licht verkleurd te zijn.
Foto's maken deel uit van de beschrijving.

Over de kunstenaar:
Madeleine Leddy maakt etsen en werkt in gemengde techniek. Ze woont en werkt in Alkmaar
Opleiding: Gerrit Rietveld Academie A'dam.
Vanuit Amsterdam verhuist zij als ze twee jaar oud is met haar moeder naar Nederlands-Indië, waar haar vader dan woont. In 1950 keren zij terug naar Nederland en komen zij in Alkmaar terecht. Op het Murmellius Gymnasium krijgt zij tekenles van de bekende kunstenaar Karel Colnot. Hoewel zij diep in haar hart wel weet dat kunst haar liefde is, gaat zij op haar achttiende psychologie studeren in Amsterdam. Van colleges volgen komt niet zo veel tijdens het eerste jaar. De vrijheid van het studentenleven past uiteindelijk beter bij een opleiding aan de Kunstnijverheidsschool, de latere Rietveld Academie. Figureren bij de Nederlandse Opera en studentencabaret combineert zij moeiteloos met de opleiding Vrije Grafiek.
Na deze opleiding studeert zij nog vijf jaar filosofie. De ‘grote vragen des levens’, zoals zij zelf zegt, zorgen voor de noodzakelijke diepgang in haar werk. Abstract, figuratief of realistisch… steeds weer is zij in staat het mysterie van het bestaan aan te raken in grafisch werk of met gemengde technieken. ‘Een definitief antwoord kan ik natuurlijk niet geven, die pretentie heb ik niet, en dat hoeft ook niet.’

Haar werk is in het bezit van diverse musea, galeries, kunstuitlenen en (privé) collecties.
In Engeland (National Print Exhibition, London) won zij de Julian Trevelyan Award.
In Ierland won zij de Irish Printer Magazine Prize.
Haar werk is o.a. opgenomen in de boeken:
  • Grafiek Nu, deel ll, lV, Vlll, lX en X.
  • Echo, uitgave van het Grafisch Atelier Alkmaar (tekst Jhim Lamoree).
  • Drukkerstroost,15 jaar grafisch leven in Noord-Holland (Ad van der Blom)
Leddy is lid van het KCB (Kunstenaars Centrum Bergen) en maakt deel uit van de Grafiek Groep Bergen.
Meer info: www.madeleineleddy.com
Het blad verkeert in hele mooie staat; het originele passe-partout is enigszins licht (egaal) verkleurd, maar valt nauwelijks op; goudkleurige wissellijst met geringe gebruikssporen
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,50
Naar België € 25,50
Naar Duitsland € 25,50
Europese Unie € 39,50

Madeleine Leddy (1946)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (2)

Geplaatst door  takamine
Lid sinds 2020
318 verkochte items
50.5 cm
60.5 cm
32 cm
30.5 cm

ObjectlocatieHoorn,  Nederland
Starttijd14-10-2022 om 19:56
Eindtijd26-10-2022 om 8:39