Marie Cecile Thijs - Cat with White Collar IV,

Marie Cecile Thijs - Cat with White Collar IV, kopen? Bied vanaf 1500!
  • Marie Cecile Thijs (1964)
Type kunstwerkFotografie
Jaartal2013
TechniekC-Print
StijlRomantisch
OnderwerpDieren
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen23 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage112 van 250
Type Fotografie
Jaartal 2013
Techniek C-Print
Stijl Klassiek
Onderwerp Dieren
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 23 x 23 cm (h x b)
Incl. lijst 30 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Oplage Nr. 112 van 250
Omschrijving
Een ingelijste foto uit 2013 van de Nederlandse fotograaf Marie Cécile Thijs (1964), getiteld “Cat with White Collar IV”, een foto uit de serie 'White Collar'.
-Handgesigneerd, getiteld, genummerd en gedateerd op de achterkant van de lijst.
-Oplage: Dit is nr. 139 uit de oplage van 250 exemplaren.
-Techniek: C-print (Lambda).
-De foto is ingelijst in een zwarte houten lijst met glasplaat.
-Afmetingen: Lijst, 43 x 43 cm. Foto, 23 x 23 cm.
-Herkomst: Uit de collectie van de Nederlandse decor- en kostuumontwerper Jan Aarntzen (1950). De foto is gekocht bij de ‘Eduard Planting Gallery’ in Amsterdam, die gespecialiseerd is in twintigste-eeuwse en hedendaagse fotografie, zowel van bekende fotografen als van opkomende talenten. Na de pensionering van Eduard Plantinga in 2018 ging de galerie over in 'Koster Fine Art Gallery'.
-Conditie: De foto is in zeer goede staat. De houten lijst heeft krasjes aan de onderrand.
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
-De ingelijste foto kan zo aan de muur.
Informatie over de fotograaf:
Marie Cécile Thijs, geboren 27 december 1964 in Heerlen (provincie Limburg), is een Nederlandse fotograaf.
-De uit Zuid-Limburg afkomstige fotograaf is al vanaf haar jeugd gefascineerd door fotografie, maar begon haar carrière als advocaat. Toen ze eind twintig was vond zij haar passie voor de fotografie opnieuw terug en maakte enkele jaren later de ommezwaai naar een leven als fotograaf. "Het was voor mij liefde op het tweede gezicht", aldus Marie Cécile Thijs.
-Marie Cécile Thijs is een kunstfotograaf met een herkenbare signatuur. Haar portretten zijn stillevens en haar stillevens worden portretten. Objecten worden personages. Ze komen los van hun dagelijkse bestemming, los van tijd en ruimte. Dat levert intrigerende creaties op, waarbij elementen als verstilling, dynamiek en soms ook humor samenkomen. Haar fotoreeksen 'White Collar', 'Human Angels', 'Cooks', 'Horses' en 'Food Portraits' kregen veel waardering, net als haar portretten van politici, schrijvers en kunstenaars.
-Haar werkwijze - kleur- en lichtgebruik - refereert aan de oude meesters in de schilderkunst. Voor de serie White Collar fotografeerde zij een authentieke zeventiende eeuwse plooikraag uit de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam, die zij later middels digitale technieken verwerkte in haar portretten.
-In 2010 werd de foto 'Girl with White Collar at Table' voor een fotoprijs geselecteerd door de curator van het Museum of Contemporary Photography in Chicago. In 2014 won zij de eerste prijs in de International Photography Masters Cup met haar foto 'Chickpeas'.
Het werk van Marie Cécile Thijs is opgenomen in diverse museumcollecties, waaronder die van het Rijksmuseum Amsterdam en Museum Rotterdam.
-Voor meer informatie over deze bijzondere fotograaf: https://www.mariececilethijs.com
-De ingelijste foto kan afgehaald worden in Amsterdam. Afhalen heeft onze voorkeur.
-De ingelijste foto kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
-Gratis verzending.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Binnen Nederland Gratis verzending
Naar België Gratis verzending
Naar Duitsland Gratis verzending
Europese Unie Gratis verzending
Wereldwijd Gratis verzending

Starttijd25-2-2024 om 11:40
Eindtijd10-3-2024 om 15:22
Openingsbod € 1.500
ObjectlocatieHaarlem,  Nederland