Robert Crumb - "Het gezin dat bij elkaar blijft, blijft bij elkaar" 1969
Dirkje Kuik - VROUWENPORTRET VENETIË
Jaartal | 1990 |
Techniek | Acryl |
Onderwerp | Zeegezicht |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 71 x 51 cm (h x b) |
Incl. lijst | 71 x 51 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Het verhaal van Marike leest u hieronder :
Begin jaren 90 is de serie Le Bateau Ivre ontstaan. De serie is gemaakt n.a.v. het gelijknamige gedicht van Arthur Rimbaud. Het idee voor deze serie was al ontstaan begin jaren 80, toen ik de documentaire van Hans Keller zag, die hij maakte als inleiding voor de Documenta in Kassel toen Rudie Fuchs deze tentoonstelling samenstelde. Keller typeerde de Documenta van Fuch als een "Dronken Schip", het doel van de reis was de reis zelf. Het gedicht van Rimbaud kwam ter sprake
Het beschrijft de dolle vaart van een onbemand en stuurloos schip, waarbij de hele schepping lijkt te worden overgedaan. Een stroom van visioenen, te samen gehouden door de 'dronken' vaart van het ontkluisterde schip. Volgens Keller was dat de manier waarop Fuchs deze Documenta benaderde.
Ik heb zelf gebruik gemaakt van de 'Friese oersetting' van Theun de Vries, omdat mijn Frans niet zo goed is dat ik de emotie van het gedicht kan invoelen en de Nederlandse vertaling mij te vlak is.
Het Fries biedt een idioom en een klankscala, die dichter bij mijn emotie staan. Mijn 'dronkene skip' doet dan ook meer denken aan Noord Friesland en het Wad.
Conditie | |
Conditie | Zeer Goed |
Kan eventueel verzonden worden geheel voor riscio koper ! | |
Afhalen | Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Leeuwarden, Nederland |
Objectlocatie | Leeuwarden, Nederland |
Starttijd | 7-3-2021 om 23:36 |
Eindtijd | 13-3-2021 om 22:45 |