Mies Drabbe - Ingelijste isografie: Portet van Jan Toorop - 1907

Mies Drabbe - Ingelijste isografie: Portet van Jan Toorop - 1907 kopen? Bied vanaf 350!
Mies Drabbe - Ingelijste isografie: Portet van Jan Toorop - 1907 kopen? Bied vanaf 350!Mies Drabbe - Ingelijste isografie: Portet van Jan Toorop - 1907 kopen? Bied vanaf 350!Mies Drabbe - Ingelijste isografie: Portet van Jan Toorop - 1907 kopen? Bied vanaf 350!
  • Mies Drabbe (1875-1956)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1907
TechniekIsografie
OnderwerpPortret
IngelijstIngelijst
Afmetingen29 x 30 cm (h x b)
Incl. lijst30 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Isografie van Mies Elout Drabbe: portret van Jan Toorop. Jaar: Sept 1907. Afmetingen incl lijst: H30 x b32cm. Afmetingen voorstelling: H29 x b30cm. Het werk is links onderaan gesigneerd en gedateerd door de kunstenares. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid wordt, op aanvraag, gemaild. Het werk is linksonder gesigneerd. Jaar: 1907.

(Een isografie is een fotografische reproductiemethode van tekeningen, houtsneden en etsen door de Nederlandse firma W. van Meurs (eerste helft 20e eeuw). De firma had het alleenrecht op deze facsimiles en hield haar werkwijze geheim. De firma hield het oorspronkelijke formaat aan, de facsimiles kregen een Van Meurs-merkje en werden vaak even goed als het origineel genoemd. Isografieën van potloodtekeningen waren soms dermate echt, dat de lijntjes konden worden uitgegumd).

Marie Jeanette Sophie (Mies) Elout van Soeterwoude-Drabbe - ook Moen genoemd - (Utrecht, 4 maart 1875 – Ellecom, 24 mei 1956) was een Nederlandse schilderes en tekenares.

Levensloop

Zij leefde en werkte voornamelijk in Domburg. Samen met haar vriend Jan Toorop en met hulp van collega's als Ferdinand Hart Nibbrig en Jan Heyse organiseerde zij de bekende Domburgse Tentoonstellingen, die tussen 1911 en 1921 hebben plaatsgehad. Zij was getrouwd met Paulus Johannes Elout van Soeterwoude (1873-1956), directeur van de Domburgsche Zeebadinrichting en telg uit het geslacht Elout.

Mies Elout kreeg haar eerste lessen van Willem Schütz in Middelburg. Ze wordt vaak genoemd als leerling van Toorop, maar ook Piet Mondriaan heeft invloed op haar gehad. Dankzij Toorop heeft Mies Elout een opleiding aan de Tekenacademie in Den Haag gevolgd. Hij was de kunstenaar die haar een gevoel voor vlakverdeling bijbracht, voor schaduwwerking en het samenspel van lijnen.

Hoewel Mies Elout in Domburg een teruggetrokken bestaan leidde, speelde zij een belangrijke rol als muze voor kunstzinnige en literaire vrienden als Toorop, Mondriaan, Arthur van Schendel en Richard Roland Holst - en als Moen voor haar naaste verwanten. Mies Elout-Drabbe woonde haar hele leven in de badplaats, met uitzondering van haar studietijd aan de Haagse Tekenacademie (1899-1901) en haar laatste levensjaar in Ellecom. Ze overleed in 1956 op 81-jarige leeftijd, enkele dagen na haar echtgenoot, en werd samen met hem begraven in Domburg.

Haar zoon Frans Elout overleed in 1994, hij heeft een collectie van veertig olieverfschilderijen en circa driehonderd werken op papier van zijn moeder nagelaten. Daaronder zijn tal van schilderijen en tekeningen, variërend van portretten tot landschappen, bos- en zeegezichten, tuinstukken, dier- en figuurschilderingen en stillevens.

PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 23,95
Naar Duitsland € 23,95
Europese Unie € 23,95

Mies Drabbe (1875-1956)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (2)

Geplaatst door  KiewitKunst
1571 verkochte items
Alle items van deze verkoper (561)
32 cm
30 cm
30 cm
29 cm
Starttijd19-4-2024 om 14:00
Eindtijd26-4-2024 om 19:36
Openingsbod € 350
Objectlocatie's-Gravenzande,  Nederland