Zeer bijzonder werk van Paul Marcus: Mediakunstenaar, schilder, Haagse kunstkring
Gymnasium en Universiteit in de Marxistische DDR. Studierichting Germanistiek en Geschiedenis. In 1957 werd hij het land uit gezet, hij wilde geen Westduits burger worden. Met vluchtelingenpas en monsterboekje volgde hij de hippie trails van deze wereld. Matroos, fabrieksarbeider aan de lopende band, etc. Vanaf 1965 in Den Haag gevestigd, en werd Nederlands staatsburger. Kreeg schilderles bij Miep de Leeuwe en Willy Rieser. Geniet tentoonstellingen en werk in binnen- en buitenland o.a. Zwitserland, Spanje, Frankrijk, Duitsland.
Het werk verkeert in zeer goede staat en is ingelijst in een aluminium lijst achter ontspiegeld glas.