Zeefdruk. Prachtig grafisch werk van Pieter Alewijns. Het werk vermeldt geen titel.
Gesigneerd met potlood
Oplage 3/75
De conditie is zeer goed. Het werk is met een nieuwe zwarte passe-partout ingelijst in een eenvoudige lijst.
Over Pieter Alewijns:
‘De naam Pieter Alewijns koppel je bijna als vanzelf aan etsen. Met de hand ingekleurde etsen bij voorkeur. De Eindhovense kunstenaar heeft al op de academie in Den Bosch een voorliefde voor die aloude techniek ontwikkeld en die is hij altijd trouw gebleven. Onvoorwaardelijk.
Niet voor niets was hij jarenlang kunstenaar-medewerker bij Grafisch Atelier Daglicht. Jarenlang heeft hij er etsen helpen draaien en zeefdrukken helpen trekken. Ook in de tijd dat Galerie Peninsula nog bestond , die mede door Alewijns werd gerund, bestond een fiks deel van de exposanten uit grafici.
Alewijns (1954) heeft een zwak voor esthetiek. Inhoud is van belang, ja, maar voorrang werd en wordt nog altijd gegeven aan zaken als compositie, kleur en structuur. Kijk naar de honderden drukken en collages die hij de afgelopen decennia heeft gemaakt en je voelt: dit is lekker werk, waar kleuren en vormen bijna perfect worden gecombineerd, maar elementen soms ook fijn schuren. En – je bent romanticus of je bent het niet – die beeldtaal wordt gecombineerd met vertellingen die lijken ontleend aan mythische vertellingen, sages of sprookjes. De etsen en collages worden dan ook bevolkt door niet-bestaande mensfiguren en dieren (veel vogels) in gefantaseerde landschappen’. (Bron: ed.nl)
Bij voorkeur ophalen in Eindhoven. Verzenden op eigen risico i.v.m. glasbreuk