5. Pieter Alewijns

Pieter Alewijns (1954)

4 aangeboden items / 18 verkochte items

FA. (11 x Favoriet)

Pieter ALEWIJNS (Eindhoven 1954)

Opleiding aan de Koninklijke Kunst Academie ’s-Hertogenbosch, afdeling Vrije Grafiek

Pieter Alewijns werkt hoofdzakelijk met ets techniek in combinatie met de zeefdruk. Hij laat zich imponeren door de 19e eeuwse gravures en de prerafaelitische schilderkunst. De romantische inslag van zijn werk beperkt zich niet tot zijn kunstopvatting of zijn houding als kunstenaar, maar ligt juist in het verlengde van zijn karakter en persoonlijkheid. De grote, in ets en zeefdruk techniek gedrukte prenten van deze romanticus ‘pur sang’ verbeelden persoonlijke allegorieën waarin traditionele symbolen, zoals de zwaan, transformeren tot mysterieze gedaantes. Ook heeft hij alle door Darwin vergeten diersoorten in kaart gebracht, waarbij diverse uiterlijke kenmerken van dieren metamorfoseerden in hybridische wezens. De allegorische voorstelling van engelen, mythologische figuren en aan de fantasie ontsproten halfwezens worden literair leven ingeblazen door de in potlood bij geschreven proza en poëzie. Het liefdesgedicht, een van de spiegels van het gemoed, blijkt niet alleen een onuitputtelijke bron maar tevens aanleiding voor een perfecte symbiose tussen liefdessonnet en allegorie.

Nationaliteit / school

Nederlands

4 aangeboden items van deze kunstenaar

Aftersale items

Aftersale
Pieter Alewijns - zonder titel kopen? Bied vanaf 40!

Pieter Alewijns - zonder titel

Geplaatst doorPVH

Afmetingen40 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Pieter Alewijns - Ik hield niet van gietijzer kopen? Bied vanaf 89!

Pieter Alewijns - Ik hield niet van gietijzer

Geplaatst doorAmi

Jaartal2007
TechniekEts
Afmetingen42 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Pieter Alewijns - Je bois des ombres kopen? Bied vanaf 245!

Pieter Alewijns - Je bois des ombres

Geplaatst doormoniquebaggen

Jaartal1990
Afmetingen92 cm x 131 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
Aftersale
Pieter Alewijns - Friends in need meet in the wild wood- Jubileumprent Stichting Peninsula kopen? Bied vanaf 25!

Pieter Alewijns - Friends in need meet in the wild wood- Jubileumprent Stichting Peninsula

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1996
Afmetingen30 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst