Anton Heyboer (1924-2005)
  5. Anton Heyboer
Anton Heyboer (1924-2005)

Anton Heyboer (1924-2005)

Kunstschilder, Graficus, Tekenaar

Anton HEYBOER (Sabang 1924 - Den Ilp 2005)

Biografie
Anton Heyboer werd geboren in 1924 in Sabang (voormalig Nederlands-Indië) en groeide daarna op in Haarlem, Delft, Curaçao en New York en volgde een technische opleiding tot werktuigbouwkunde. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd hij te werk gesteld in Berlijn, waar hij ternauwernood aan een bombardement wist te ontsnappen. De ervaringen die Anton Heyboer opdeed in het werkkamp zijn van grote betekenis geweest voor de ontwikkeling van zijn kunstenaarschap. Na de oorlog vertrekt hij naar Drenthe en woont een paar maanden in Zuid-Frankrijk. In 1951 liet hij zich vanwege zijn oorlogstrauma’s opnemen in een psychiatrisch ziekenhuis in Santpoort, waar hij enkele maanden verblijft. In 1961 gaat Heyboer samen met zijn vrouw Maria op een boerderij wonen in Den Ilp. In de loop van de jaren komen er nog meer vrouwen in zijn commune bij: Lotti, Joke en Marike. Zijn ‘vijfde’ vrouw Petra – een kunstverkoopster – blijft in haar eigen huis aan de overkant wonen. Ondertussen raakt hij ook internationaal bekend als kunstenaar en wordt zijn werk aangekocht door internationale musea en verzamelaars. Voor succes lijkt Heyboer echter weinig zijn best te doen. Zo verfde hij meerdere van zijn schilderijen die in 1975 tentoongesteld werden in het Stedelijk Museum Amsterdam weer over na afloop van de expositie.

In de jaren tachtig breekt Heyboer bovendien alle banden met de gevestigde kunstwereld waaronder Galerie Espace, die galerie die zijn werk op internationale beurzen vertegenwoordigde. Vanaf dat moment leeft hij als zonderling met zijn vrouwen op zijn boerderij in Den Ilp. Hij produceert een steeds toenemend aantal kunstwerken zoals etsen, schilderijen en tekeningen op handgeschept papier en met alle materialen die hij voorhanden had. Op 10 april 2002 werd Heyboer Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij overleed in 2005 op 81-jarige leeftijd in zijn slaap in zijn boerderij in Den Ilp.

Exposities en prijzen

Stedelijk Museum, Amsterdam (1957) Kassel, Documenta 2 (1959) Retrospectief, Bonnefantenmuseum Maastricht (1974) Museum Jan van der Togt, Amstelveen (2009)

Aangeboden items
58
Verkochte items
979
Nationaliteit
NederlandsNederlands
Links
Favoriet
FA. (423 x Favoriet)
58 aangeboden items van deze kunstenaar
Anton Heyboer - De oer vogel . kopen? Bied vanaf 350!
Anton Heyboer - De oer vogel .Schilderij

Geplaatst doorGesta

Jaartal1994
Afmetingen24 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - Het symbool van de onschuld . kopen? Bied vanaf 250!
Anton Heyboer - Het symbool van de onschuld .Schilderij

Geplaatst doorknubben

Jaartal1988
Afmetingen78 cm x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - Het dier . kopen? Bied vanaf 250!
Anton Heyboer - Het dier .Schilderij

Geplaatst doorknubben

Jaartal1988
Afmetingen68 cm x 60.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - De oervogel . kopen? Bied vanaf 550!
Anton Heyboer - De oervogel .Schilderij

Geplaatst doorGesta

Jaartal1988
Afmetingen40 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - oerlandschap 1949 kopen? Bied vanaf 375!
Anton Heyboer - oerlandschap 1949Tekening / Aquarel

Geplaatst doorlowracer

Jaartal1949
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen90 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Geplaatst doorGesta

Jaartal1988
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - Danseres . Zo genaamde Tina Turner kopen? Bied vanaf 225!
Anton Heyboer - Danseres . Zo genaamde Tina TurnerTekening / Aquarel

Geplaatst doorknubben

Jaartal1992
TechniekStift
Afmetingen39.5 cm x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - De oer vogel . kopen? Bied vanaf 250!
Anton Heyboer - De oer vogel .Tekening / Aquarel

Geplaatst doorknubben

Jaartal1992
TechniekStift
Afmetingen27 cm x 19.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - De oer vogel kleurijke krachtige sierlijke schildering . kopen? Bied vanaf 450!
Anton Heyboer - De oer vogel kleurijke krachtige sierlijke schildering .Schilderij

Geplaatst doorGesta

Jaartal1988
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - De oer vogel kopen? Bied vanaf 180!
Anton Heyboer - De oer vogelTekening / Aquarel

Geplaatst doorknubben

Jaartal1988
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen32 cm x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - De oer vogel . kopen? Bied vanaf 225!

Geplaatst doorGesta

Jaartal1992
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen39.5 cm x 26.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - Onleesbaar kopen? Bied vanaf 135!
Anton Heyboer - OnleesbaarGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMonaken

Afmetingen43 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Ets - 1985 kopen? Bied vanaf 250!
Anton Heyboer - Ets - 1985Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1985
TechniekEts
Afmetingen53 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - ingelijste ets - 1978 kopen? Bied vanaf 180!
Anton Heyboer - ingelijste ets - 1978Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1978
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen66 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Polaroid foto: Heyboer aan het werk - 1983 kopen? Bied vanaf 75!
Anton Heyboer - Polaroid foto: Heyboer aan het werk - 1983Fotografie

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1983
TechniekPolaroid
Afmetingen10.5 cm x 9 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - Polaroid foto: Heyboer poseert voor schilderij 2 - 1983 kopen? Bied vanaf 75!
Anton Heyboer - Polaroid foto: Heyboer poseert voor schilderij 2 - 1983Fotografie

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1983
TechniekPolaroid
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - Gemengde techniek(vetkrijt, potloodtekening met ets) - 1984 kopen? Bied vanaf 275!
Anton Heyboer - Gemengde techniek(vetkrijt, potloodtekening met ets) - 1984Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1984
TechniekEts
Afmetingen107 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - C2861, compositie met figuren kopen? Bied vanaf 150!
Anton Heyboer - C2861, compositie met figurenSchilderij

Geplaatst doorMarsmeijer

Afmetingen67.5 cm x 82 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Maria - ingekleurde ets kopen? Bied vanaf 350!
Anton Heyboer - Maria - ingekleurde etsGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMiloenmilos

Jaartal1985
TechniekEts
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Kip of haan kopen? Bied vanaf 425!
Anton Heyboer - Kip of haanGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMiloenmilos

TechniekEts
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Blauwe Kip kopen? Bied vanaf 475!
Anton Heyboer - Blauwe KipGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMiloenmilos

TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Schelpenvisser - Scheveningen of Noordwijk kopen? Bied vanaf 575!
Anton Heyboer - Schelpenvisser - Scheveningen of NoordwijkGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMiloenmilos

Jaartal1948
TechniekEts
Afmetingen30 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Acryl op doek, 'Vinkevener', groot doek kopen? Bied vanaf 225!
Anton Heyboer - Acryl op doek, 'Vinkevener', groot doekSchilderij

Geplaatst doorduif

Jaartal1997
Afmetingen80 cm x 110 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam

Aftersale items

Anton Heyboer - Ets Anton Heyboer kopen? Bied vanaf 150!
Anton Heyboer - Ets Anton HeyboerTekening / Aquarel

Geplaatst doorHenkenilona

Jaartal1985
TechniekPenseel (Inkt)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - Geen titel kopen? Bied vanaf 150!
Anton Heyboer - Geen titelTekening / Aquarel

Geplaatst doorHenkenilona

Jaartal1985
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen39 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - Gemengde techniek op papier kopen? Bied vanaf 250!
Anton Heyboer - Gemengde techniek op papierSchilderij

Geplaatst doorKiewitKunst

Afmetingen78.5 cm x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - oerbeest kopen? Bied vanaf 200!
Anton Heyboer - oerbeestGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorDepot_Leerdam

Jaartal1985
TechniekEts
Afmetingen60 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Groot werk: Crucifix '89 kopen? Bied vanaf 250!
Anton Heyboer - Groot werk: Crucifix '89Schilderij

Geplaatst doorDheemskerk

Afmetingen101.5 cm x 111 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - zonder titel maar met lijst kopen? Bied vanaf 325!
Anton Heyboer - zonder titel maar met lijstTekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1996
TechniekGouache
Afmetingen88 cm x 117 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Heyboer - Vrouw en Dier 1987 kopen? Bied vanaf 350!
Anton Heyboer - Heyboer - Vrouw en Dier 1987Tekening / Aquarel

Geplaatst doorProArt

Jaartal1987
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen80 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - ANTON HEYBOER - PRIMAIRE LEVEN - 5 BLADIGE ETS UIT 1980 kopen? Bied vanaf 7500!
Anton Heyboer - ANTON HEYBOER - PRIMAIRE LEVEN - 5 BLADIGE ETS UIT 1980Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorProArt

Jaartal1980
TechniekEts
Afmetingen120 cm x 95 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 250!
Anton Heyboer - Abstracte compositieSchilderij

Geplaatst doorkunst_online

Afmetingen82 cm x 91.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - De Oervogel (groot werk en ingelijst) kopen? Bied vanaf 699!
Anton Heyboer - De Oervogel (groot werk en ingelijst)Schilderij

Geplaatst doorkunst_online

Jaartal1989
Afmetingen112 cm x 83 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - B9425, Dorpsgezicht kopen? Bied vanaf 100!
Anton Heyboer - B9425, DorpsgezichtGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarsmeijer

TechniekEts
Afmetingen53.5 cm x 53.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - zonder titel (groot) kopen? Bied vanaf 465!
Anton Heyboer - zonder titel (groot)Schilderij

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1995
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - Cancan danseres kopen? Bied vanaf 450!
Anton Heyboer - Cancan danseresTekening / Aquarel

Geplaatst doorMiloenmilos

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen75 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Danseres kopen? Bied vanaf 130!
Anton Heyboer - DanseresTekening / Aquarel

Geplaatst doorHollger

TechniekAquarel
Afmetingen78 cm x 107 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - Polaroid foto: Heyboer poseert voor schilderij - 1983 kopen? Bied vanaf 75!
Anton Heyboer - Polaroid foto: Heyboer poseert voor schilderij - 1983Fotografie

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1983
TechniekPolaroid
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - publicatie door Museum Bommel van Dam - 1984 kopen? Bied vanaf 75!
Anton Heyboer - publicatie door Museum Bommel van Dam - 1984Kunstboeken

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1985
TechniekSoftcover
Anton Heyboer - Zonder titel kopen? Bied vanaf 100!
Anton Heyboer - Zonder titelSchilderij

Geplaatst doorFred1960

TechniekGouache
Afmetingen89 cm x 120 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - "Crusifix" 1986 kopen? Bied vanaf 150!
Anton Heyboer - "Crusifix" 1986Schilderij

Geplaatst doorFred1960

Jaartal1986
TechniekGouache
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - "man-vrouw" Erotiek 1986 kopen? Bied vanaf 150!
Anton Heyboer - "man-vrouw" Erotiek 1986Schilderij

Geplaatst doorFred1960

Jaartal1986
TechniekGouache
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Moeder en kind De oermoeder Kleurrijke krachtige schildering . kopen? Bied vanaf 325!
Anton Heyboer - Moeder en kind De oermoeder Kleurrijke krachtige schildering .Schilderij

Geplaatst doorGesta

Jaartal1988
Afmetingen71.5 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - De oervogel . kopen? Bied vanaf 180!

Geplaatst doorknubben

Jaartal1988
Afmetingen62.5 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Heyboer - Mooie grote tekening kopen? Bied vanaf 255!
Anton Heyboer - Mooie grote tekeningTekening / Aquarel

Geplaatst doorbase

TechniekHoutskool
Afmetingen83 cm x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - zeer groot schilderij kopen? Bied vanaf 385!
Anton Heyboer - zeer groot schilderijSchilderij

Geplaatst doorbase

Afmetingen83 cm x 104 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Heyboer - Moeder met kind kopen? Bied vanaf 575!
Anton Heyboer - Moeder met kindTekening / Aquarel

Geplaatst doorAntheus2020

TechniekGouache
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Kunst van Anton Heyboer te koop

Wilt u graag kunst kopen van Anton Heyboer? Via Kunstveiling worden met grote regelmaat kunstwerken van Anton Heyboer te koop aangeboden. Heyboer maakte gedurende zijn leven veel schilderijen, inkttekeningen, collages, grafiek en andere kunstwerken in een herkenbare stijl en met vaak terugkerende onderwerpen. Bekijk nu het actuele aanbod in de veiling voor alle kunstwerken te koop van Anton Heyboer!

Bijzondere kunst kopen van Anton Heyboer

Wat maakt kunst kopen van Anton Heyboer bijzonder? Anton Heyboer was een zeer excentrieke kunstenaar met een kenmerkende eigen stijl en een hoge kunstproductie. Heyboer noemde zichzelf dan ook ‘de Robin Hood van de kunst’. Bij het grote publiek staat hij bekend om zijn turbulente levensstijl en zijn kleurrijke commune in Den Ilp in Noord-Holland, waar hij samenwoonde met zijn ‘bruiden’ en vanwaar hij aan een gigantisch oeuvre werkte.

Internationaal brak Heyboer in de jaren zestig door, nadat zijn werk werd tentoongesteld op de derde editie van Documenta in Kassel in 1964. In de navolgende jaren hangt zijn werk naast dat van tijdgenoten als David Hockney, Jean Debuffet en Francis Bacon op internationale exposities. Ondanks zijn populariteit is Heyboer zelf wars van de kunstwereld. Begin jaren tachtig verbreekt hij dan ook alle banden met de kunstwereld en trekt zich terug in Den Ilp.

Kunst verkocht Anton Heyboer in die periode vanuit zijn zelfgebouwde onderkomen in Den Ilp en via de galerie van zijn ‘vijfde’ vrouw aan de overkant van de straat. De galerie trok bezoekers uit het hele land die voor prijzen vanaf 100 gulden een echte Heyboer kochten. Kunstinstellingen daarentegen waren niet welkom in de galerie.

Ook de media wist hem in deze periode te vinden en van een vermaarde kunstenaar transformeerde hij naar een bekende Nederlander. Vandaag de dag zijn kunstwerken van Anton Heyboer nog steeds gewild en opgenomen in internationale collecties van onder andere het MoMa in New York, Tate Gallery in Londen en het Stedelijk Museum Amsterdam. Wilt u ook uw eigen moderne kunstwerken van Anton Heyboer kopen voor aan de muur? Bekijk dan snel het aanbod kunstwerken van Anton Heyboer te koop via Kunstveiling!

Hoe koop ik kunst van Anton Heyboer via Kunstveiling?

Kunstwerken van Anton Heyboer kopen via Kunstveiling makkelijk en betrouwbaar. Om mee te kunnen bieden op alle kunstwerken zoals de unieke schilderijen van Anton Heyboer in de veiling heeft u een account nodig. Heeft u een mooie tekening, ets of schilderij van Anton Heyboer op het oog? Dan brengt u via de knop ‘bied mee’ eenvoudig een bod uit. Bij het item ziet u altijd wat het openingsbod is, en wanneer de veiling afloopt. Bent u de winnende bieder? Dan wordt u automatisch per e-mail in contact gebracht met de verkoper. Lees voordat u bied op Kunstveiling altijd de Veilingregels.

Om op de hoogte te blijven van het aanbod kunstwerken te koop van Anton Heyboer in de veiling kunt u deze kunstenaar toevoegen aan uw favorieten. Als er nieuwe kunstwerken van Anton Heyboer te koop worden aangeboden, ontvangt u automatisch via e-mail bericht hierover.

Unieke gouaches en schilderijen van Anton Heyboer kopen

Via kunstveiling koopt en verkoopt u kunst op een betrouwbare en laagdrempelige wijze. Zo koopt u eenvoudig kunst van Anton Heyboer, maar ook van andere erkende kunstenaars, zoals Armando, Karel Appel of Kees van Dongen. Het oeuvre van Anton Heyboer is zeer omvangrijk en bestaat uit gouaches, inkttekeningen en grafiek vervaardigd met droge naald. Daarvoor gebruikte hij vaak lompenpapier van de papiermolen. Bekijk daarnaast ook eens het aanbod Anton Heyboer schilderijen. De schilderijen van Anton Heyboer staan bekend om hun expressieve en spontane karakter. Heyboer schilderde zowel abstract als figuratief, maar altijd op een losse en levendige manier. Zijn stijl en kleurgebruik en de emotie die zijn werk bij mensen oproept maken zijn schilderijen zeer gewild bij een breed publiek. Wilt u ook een uniek schilderij van Anton Heyboer kopen? Bijvoorbeeld zijn bekende en kleurrijke kip of oervogel? Bekijk dan nu huidige aanbod unieke kunstwerken van Anton Heyboer in de veiling!