Anton Heyboer (1924-2005)
  5. Anton Heyboer
Anton Heyboer (1924-2005)

Anton Heyboer (1924-2005)

Kunstschilder, Graficus, Tekenaar

Anton HEYBOER (Sabang 1924 - Den Ilp 2005)

Anton Heyboer (1924-2005) was een markante Nederlandse kunstenaar wiens eigenzinnige en controversiële werk een blijvende indruk heeft achtergelaten op de kunstwereld. Zijn kunstuitingen varieerden van schilderijen tot tekeningen en grafische werken, en zijn unieke stijl en persoonlijkheid blijven een onderwerp van discussie en bewondering.

Geboren in 1924, ontwikkelde Heyboer een eigenzinnige aanpak van kunst die vaak rauw, emotioneel en direct was. Zijn werk werd gekenmerkt door een gedurfde combinatie van lijnen, vormen en kleuren, wat resulteerde in composities die zowel intrigerend als provocerend waren.

Een kenmerkend aspect van Heyboer's werk was zijn gebruik van collage-achtige structuren, waarbij hij diverse materialen en texturen combineerde om een gelaagd effect te creëren. Deze unieke benadering gaf zijn kunstwerken een diepte en complexiteit die de kijker uitdaagde om verder te kijken dan het oppervlak.

Heyboer's persoonlijke leven en excentrieke levensstijl voegden nog meer dimensie toe aan zijn artistieke persoonlijkheid. Hij leefde en werkte met meerdere vrouwen, wat resulteerde in intrigerende portretten en scènes van het leven in zijn commune.

Hoewel Anton Heyboer niet zonder controverse was, blijft zijn invloed op de kunstgeschiedenis onmiskenbaar. Zijn vermogen om emotionele diepgang vast te leggen in zijn kunst, evenals zijn vermogen om conventionele artistieke grenzen te negeren, maken hem tot een unieke figuur in de moderne kunstwereld.

Met zijn onderscheidende stijl, persoonlijkheid en blijvende nalatenschap, wordt Anton Heyboer erkend als een kunstenaar wiens werk blijft resoneren bij zowel kunstliefhebbers als verzamelaars over de hele wereld.

Aangeboden items
69
Verkochte items
1158
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
Anton Heyboer - foto: Anton aan het werk kopen? Bied vanaf 59!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands foto: Anton aan het werk
TechniekPolaroid
Afmetingen11 x 9 cm (h x b)
€ 59
Anton Heyboer - Kip/oervogel kopen? Bied vanaf 395!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Kip/oervogel
Afmetingen85 x 70.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 395
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 395
Anton Heyboer - Ets "Impossible Is True" 1978 (Collectie Baron) kopen? Bied vanaf 325!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Ets "Impossible Is True" 1978 (Collectie Baron)
TechniekEts
Afmetingen65 x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 325
Anton Heyboer - Crucifix . kopen? Bied vanaf 360!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Crucifix .
Afmetingen63 x 73.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 360
Anton Heyboer - De oer vogel kopen? Bied vanaf 440!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands De oer vogel
Afmetingen78 x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 440
Anton Heyboer - Met hand ingekleurde ets kopen? Bied vanaf 395!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Met hand ingekleurde ets
TechniekEts
Afmetingen40 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395
Anton Heyboer - Cancan-danseres kopen? Bied vanaf 200!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Cancan-danseres
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen61 x 53 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Anton Heyboer - De oervogel kopen? Bied vanaf 360!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands De oervogel
TechniekStift
Afmetingen39.5 x 35.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 360
Anton Heyboer - Four women . Kleurige sierlijke schildering . kopen? Bied vanaf 500!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Four women . Kleurige sierlijke schildering .
Afmetingen78 x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 500
Anton Heyboer - De oer vogel . kopen? Bied vanaf 450!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands De oer vogel .
Afmetingen30 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 450
Anton Heyboer - De oermoeder en de oer vogel Kleurrijke krachtige schildering . kopen? Bied vanaf 400!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands De oermoeder en de oer vogel Kleurrijke krachtige schildering .
Afmetingen62 x 71.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 400
Anton Heyboer - 2 Dames in badpak op het strand . kopen? Bied vanaf 550!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands 2 Dames in badpak op het strand .
Afmetingen79 x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 550
Anton Heyboer - Vrouw original kopen? Bied vanaf 299!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Vrouw original
TechniekAquarel
Afmetingen83 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 299
Anton Heyboer - Parapsychologie - Jaren 60/70 ets op "van Gelder papier- met Stokje gesigneeerd kopen? Bied vanaf 650!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Parapsychologie - Jaren 60/70 ets op "van Gelder papier- met Stokje gesigneeerd
TechniekEts
Afmetingen65 x 99 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 650
Anton Heyboer - 3 verschillende etsen kopen? Bied vanaf 250!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands 3 verschillende etsen
TechniekEts
Afmetingen60 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 250
1 bieding
Anton Heyboer - Cancan Danseres kopen? Bied vanaf 395!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Cancan Danseres
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen60 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 395
Anton Heyboer - 2 schepen platbodems kopen? Bied vanaf 325!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands 2 schepen platbodems
Afmetingen78 x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 325
Anton Heyboer - Het dier Krachtige schildering . kopen? Bied vanaf 450!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Het dier Krachtige schildering .
Afmetingen62 x 72.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 450
Anton Heyboer - Confrontatie tussen het symbool van de onschuld met het dier . kopen? Bied vanaf 275!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Confrontatie tussen het symbool van de onschuld met het dier .
Afmetingen78 x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 275
Anton Heyboer - Kip op canvas met lijst als nieuw 41 bij 35 cm uit 1996 . kopen? Bied vanaf 399!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Kip op canvas met lijst als nieuw 41 bij 35 cm uit 1996 .
Afmetingen41 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 399
Anton Heyboer - "Kip" - Vetkrijt op geschept papier - 30 x 22 cm. kopen? Bied vanaf 175!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands "Kip" - Vetkrijt op geschept papier - 30 x 22 cm.
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen30 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Anton Heyboer - "Haringhaven IJmuiden" - Ets met kleur Hahnemühle papier - 40 x 50 cm. kopen? Bied vanaf 150!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands "Haringhaven IJmuiden" - Ets met kleur Hahnemühle papier - 40 x 50 cm.
TechniekEts
Afmetingen40 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Anton Heyboer - "Cancan Danseres" - Krijt op Hahnemühle papier - 40 x 31 cm. kopen? Bied vanaf 275!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands "Cancan Danseres" - Krijt op Hahnemühle papier - 40 x 31 cm.
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen40 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 275
Anton Heyboer - Ingelijste ets: "Ontweken" - 1954 kopen? Bied vanaf 175!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Ingelijste ets: "Ontweken" - 1954
TechniekEts
Afmetingen71 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 175
Anton Heyboer - spuwende man kopen? Bied vanaf 300!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands spuwende man
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen90 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Anton Heyboer - Kleurrijke Kip kopen? Bied vanaf 750!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Kleurrijke Kip
Afmetingen40 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 750
Anton Heyboer - Kip - Blauw handingekleurde ets - zeldzaam kopen? Bied vanaf 425!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Kip - Blauw handingekleurde ets - zeldzaam
TechniekEts
Afmetingen70 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 425
Anton Heyboer - De Oer vogel kopen? Bied vanaf 280!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands De Oer vogel
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen39.5 x 26.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 280
Anton Heyboer - Ingelijste ets kopen? Bied vanaf 175!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Ingelijste ets
TechniekEts
Afmetingen40.5 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 175
Anton Heyboer - 2 dames in badpak. kopen? Bied vanaf 400!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands 2 dames in badpak.
TechniekStift
Afmetingen70 x 98.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 400
Anton Heyboer - L'excuse kopen? Bied vanaf 180!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands L'excuse
Afmetingen53 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 180
Anton Heyboer - In de armen van zijn Baboe Jami kopen? Bied vanaf 950!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands In de armen van zijn Baboe Jami
TechniekAquarel
Afmetingen88 x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 950
Anton Heyboer - " Vier Vrouwen " kopen? Bied vanaf 545!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands " Vier Vrouwen "
Afmetingen84 x 114 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 545
Anton Heyboer - Love, gemengde techniek op papier (groot) kopen? Bied vanaf 350!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Love, gemengde techniek op papier (groot)
Afmetingen79 x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 350
Anton Heyboer - De oer vogel krachtige sierlijke schildering . kopen? Bied vanaf 380!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands De oer vogel krachtige sierlijke schildering .
Afmetingen78 x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 380
Anton Heyboer - Kleurenets-gesigneerd + gulden afdruk en 1984 kopen? Bied vanaf 269!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Kleurenets-gesigneerd + gulden afdruk en 1984
TechniekEts
Afmetingen108 x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 269
Anton Heyboer - De oervogel . kopen? Bied vanaf 270!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands De oervogel .
Afmetingen78 x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 270
Anton Heyboer - Figuur. Gedicht Bert Schierbeek. kopen? Bied vanaf 79!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Figuur. Gedicht Bert Schierbeek.
TechniekOffset
Afmetingen80 x 60 cm (h x b)
€ 79
Anton Heyboer - Europa kopen? Bied vanaf 100!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Europa
Afmetingen50 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Anton Heyboer - Oervogel kopen? Bied vanaf 450!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Oervogel
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen113 x 91 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Anton Heyboer - SPETTERKIP kopen? Bied vanaf 350!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands SPETTERKIP
TechniekGouache
Afmetingen81 x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
€ 350
Anton Heyboer - MADONNA kopen? Bied vanaf 350!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands MADONNA
Afmetingen80 x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Anton Heyboer - Het Systeem kopen? Bied vanaf 750!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Het Systeem
Afmetingen62 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 750
Anton Heyboer - De oer vogel . kopen? Bied vanaf 250!
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen27 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
TechniekStift
Afmetingen27 x 19.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Anton Heyboer - Dame in badpak op het strand . kopen? Bied vanaf 480!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Dame in badpak op het strand .
Afmetingen79 x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 480
Anton Heyboer - Groetjes van de 5e vrouw kopen? Bied vanaf 500!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Groetjes van de 5e vrouw
Afmetingen100 x 120 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 500
Anton Heyboer - foto: Anton voor 1 van zijn werken kopen? Bied vanaf 59!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands foto: Anton voor 1 van zijn werken
TechniekPolaroid
Afmetingen11 x 9 cm (h x b)
€ 59

Kunst van Anton Heyboer te koop

Wilt u graag kunst kopen van Anton Heyboer? Via Kunstveiling worden met grote regelmaat kunstwerken van Anton Heyboer te koop aangeboden. Heyboer maakte gedurende zijn leven veel schilderijen, inkttekeningen, collages, grafiek en andere kunstwerken in een herkenbare stijl en met vaak terugkerende onderwerpen. Bekijk nu het actuele aanbod in de veiling voor alle kunstwerken te koop van Anton Heyboer!

Bijzondere kunst kopen van Anton Heyboer

Wat maakt kunst kopen van Anton Heyboer bijzonder? Anton Heyboer was een zeer excentrieke kunstenaar met een kenmerkende eigen stijl en een hoge kunstproductie. Heyboer noemde zichzelf dan ook ‘de Robin Hood van de kunst’. Bij het grote publiek staat hij bekend om zijn turbulente levensstijl en zijn kleurrijke commune in Den Ilp in Noord-Holland, waar hij samenwoonde met zijn ‘bruiden’ en vanwaar hij aan een gigantisch oeuvre werkte.

Internationaal brak Heyboer in de jaren zestig door, nadat zijn werk werd tentoongesteld op de derde editie van Documenta in Kassel in 1964. In de navolgende jaren hangt zijn werk naast dat van tijdgenoten als David Hockney, Jean Debuffet en Francis Bacon op internationale exposities. Ondanks zijn populariteit is Heyboer zelf wars van de kunstwereld. Begin jaren tachtig verbreekt hij dan ook alle banden met de kunstwereld en trekt zich terug in Den Ilp.

Kunst verkocht Anton Heyboer in die periode vanuit zijn zelfgebouwde onderkomen in Den Ilp en via de galerie van zijn ‘vijfde’ vrouw aan de overkant van de straat. De galerie trok bezoekers uit het hele land die voor prijzen vanaf 100 gulden een echte Heyboer kochten. Kunstinstellingen daarentegen waren niet welkom in de galerie.

Ook de media wist hem in deze periode te vinden en van een vermaarde kunstenaar transformeerde hij naar een bekende Nederlander. Vandaag de dag zijn kunstwerken van Anton Heyboer nog steeds gewild en opgenomen in internationale collecties van onder andere het MoMa in New York, Tate Gallery in Londen en het Stedelijk Museum Amsterdam. Wilt u ook uw eigen moderne kunstwerken van Anton Heyboer kopen voor aan de muur? Bekijk dan snel het aanbod kunstwerken van Anton Heyboer te koop via Kunstveiling!

Hoe koop ik kunst van Anton Heyboer via Kunstveiling?

Kunstwerken van Anton Heyboer kopen via Kunstveiling makkelijk en betrouwbaar. Om mee te kunnen bieden op alle kunstwerken zoals de unieke schilderijen van Anton Heyboer in de veiling heeft u een account nodig. Heeft u een mooie tekening, ets of schilderij van Anton Heyboer op het oog? Dan brengt u via de knop ‘bied mee’ eenvoudig een bod uit. Bij het item ziet u altijd wat het openingsbod is, en wanneer de veiling afloopt. Bent u de winnende bieder? Dan wordt u automatisch per e-mail in contact gebracht met de verkoper. Lees voordat u bied op Kunstveiling altijd de Veilingregels.

Om op de hoogte te blijven van het aanbod kunstwerken te koop van Anton Heyboer in de veiling kunt u deze kunstenaar toevoegen aan uw favorieten. Als er nieuwe kunstwerken van Anton Heyboer te koop worden aangeboden, ontvangt u automatisch via e-mail bericht hierover.

Unieke gouaches en schilderijen van Anton Heyboer kopen

Via kunstveiling koopt en verkoopt u kunst op een betrouwbare en laagdrempelige wijze. Zo koopt u eenvoudig kunst van Anton Heyboer, maar ook van andere erkende kunstenaars, zoals Armando, Karel Appel of Kees van Dongen. Het oeuvre van Anton Heyboer is zeer omvangrijk en bestaat uit gouaches, inkttekeningen en grafiek vervaardigd met droge naald. Daarvoor gebruikte hij vaak lompenpapier van de papiermolen. Bekijk daarnaast ook eens het aanbod Anton Heyboer schilderijen. De schilderijen van Anton Heyboer staan bekend om hun expressieve en spontane karakter. Heyboer schilderde zowel abstract als figuratief, maar altijd op een losse en levendige manier. Zijn stijl en kleurgebruik en de emotie die zijn werk bij mensen oproept maken zijn schilderijen zeer gewild bij een breed publiek. Wilt u ook een uniek schilderij van Anton Heyboer kopen? Bijvoorbeeld zijn bekende en kleurrijke kip of oervogel? Bekijk dan nu huidige aanbod unieke kunstwerken van Anton Heyboer in de veiling!