Jan Poortenaar - Edinburgh Castle - Ets
Leon Lommaert - Öl auf Holz – Jagdstillleben mit Kaninchen – gerahmt
Zeitraum | 1900 bis 1944 |
Träger | Canvas |
Stil | Expressionistisch |
Thema | Stillleben |
Gerahmt | Gerahmt |
Maße | 50 x 40 cm (h x b) |
inkl. Rahmen | 60 x 50 cm (h x b) |
Signiert | Hand signiert |
Stilleven met tulpen olieverf op doek 61,4 x 50,1 cm, gesigneerd r.o.
Matthieu Wiegman, broer van Piet Wiegman, was een belangrijk Nederlands expressionist. Hij kreeg zijn opleiding aan de Rijksacademie in Amsterdam en trok daarna in 1911 naar Bergen, waar hij zicht ontwikkelde tot een van de toonaangevende schilders van de Bergense School. Wiegman schilderde vooral figuren, landschappen en stillevens. Soms toont zijn werk in het gebruik van warme, bijna vrolijke kleuren invloed van de Franse schilder Cézanne. In zijn latere leven bracht Wiegman veel tijd in Frankrijk door. Hij maakte ook monumentale wandschilderingen, mozaïeken en glas-in-lood-ramen, dikwijls met religieuze onderwerpen.
Zustand | Gut | ||
weinig zichtbare onregelmatigheden. Kan op termijn een professionele reiniging gebruiken. De lijst is van recente datum. | |||
Ort des Objekts | Amsterdam, Niederlande |
Startzeit | 13-4-2019 um 13:32 |
Endzeit | 27-4-2019 um 22:05 |