Imanol Marrodán - Rot langsam f15
Germ de Jong - 3 Kataloge, von 1986, 1989 und 1999
Romain Malfliet - O.L.Vr. Kapelleke Hamme
Thomas Barkie - 50.000 Lichtpunkte
Art des Kunstwerks | Zeichnung / Aquarell |
Zeitraum | 1900 bis 1944 |
Prachtige en zeldzame houtskoolschets van Maurice Mareels, eerste helft 20ste eeuw, middenonder in potlood gesigneerd. In de stijl van de Hollandse school: oude vrouw bij een ketel boven het vuur. Voorzien van fraaie goudkleurige brocante lijst. Tekening zelf heeft afmeting van 20x17cm. De lijst 38x33cm. Alles in uitstekende staat. Mareels is vooral bekend van zijn etsen en schiderijen, tekeningen worden zelden aangeboden.
Maurice Mareels (Sint-Gillis, 9 februari 1893 Ukkel, 14 oktober 1976) was een Belgisch kunstschilder. Hij was leerling aan de Academie voor Schone Kunsten in Brussel van 1911 tot 1914 en van 1918 tot 1919 (bij Herman Richir) en werd later tekenleraar aan de Académie des Arts Décoratifs in Elsene. Hij schilderde landschappen, huiselijke taferelen bloemen en portretten. Zijn landschappen zijn meestal in de Kempen (oa. Genk) of in Bretagne gesitueerd.
In 1913 was hij milicien in het 9de Linie, de zogenaamde Universitaire Compagnie. Zo had hij faciliteiten om zijn studies voort te zetten. In 1914 raakte hij gekwetst tijdens de Slag aan de IJzer en de rest van de oorlog vervulde hij een administratieve functie binnen het leger te Calais. Hij schilderde enkele taferelen uit de slag aan de IJzer in oktober 1914. Over zijn militaire episode publiceerde hij "Les carnets d'un fantassin de 1914". Hij was één van de kunstenaars die een ets aanleverde voor het 12 etsen tellende kunstalbum "Autour de Bruxelles" (1941).
Wordt goed verpakt en aangetekend verstuurd.
Abholen | Die Arbeit kann vor Ort abgeholt werden. Als Käufer müssen Sie Ihr eigenes Verpackungsmaterial mitbringen. Der Standort ist: Esch, Niederlande |
Ort des Objekts | Esch, Niederlande |
Startzeit | 24-1-2018 um 20:01 |
Endzeit | 31-1-2018 um 20:01 |