Han van Meegeren - Le culte de Jésus, dessin au fusain
Poen de Wijs - les organismes de bienfaisance
Charles Eyck - technique mixte sur papier -1956
Type d'œuvre d'art | Peintures |
Période | 1900 à 1944 |
Technique | Peinture à l'huile |
Support | Panneau |
Sujet | Fleurs et Plantes |
Dimensions | 58 x 78 cm (h x l) |
incl. cadre | 65 x 85 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Een groot ingelijst schilderij van de Nederlandse kunstenares Jeanette Slager (1881-1945).
-Olieverf op board en ingelijst in de originele ovale houten lijst met gipsen sierrand.
-Gesigneerd linkssonder.
-Jaartal onbekend; ca 1930.
-Afmetingen: Lijst, 65 x 85 cm. Beeld, 58 x 78 cm.
-Herkomst: Uit een inboedel.
-Conditie: Het werk is in goede staat met een paar lichte slijtplekjes met verfverlies. De lijst heeft een beschadiging aan de rechter rand.
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenares:
Jeannette (Jeanette) Josephia Maria Slager, geboren 14-07-1881 in Den Bosch en overleden 15-07-1945 in Den Bosch, schilder en tekenaar.
Opleiding: Zij kreeg, evenals haar zuster Corry, les van haar vader, de kunstschilder P.M.Slager (1841-1912) en haar broer Piet (1871-1938). De kunstacademie heeft ze niet bezocht omdat daar toentertijd nog geen vrouwelijke studenten werden aangenomen.
Jeannette Slager specialiseerde zich in het schilderen van bloemen en bloemstillevens.
In het begin van de 20ste eeuw nam ze al regelmatig deel aan exposities. Na een zesjarig verblijf in Den Haag vestigde ze zich in 1922 in Vught. In 1928 keerde ze weer terug naar Den Haag en zeven haar later, in 1935 kwam zij definitief in Vught te wonen.
Haar werken behoren tot de collectie van o.a. Museum Kempenland, Eindhoven, Museum Slager, Den Bosch en Museum Jan Heestershuis, Schijndel.
Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 347 (as: Slager, Jeannette Josephina Maria ('Jeanette'); Jacobs 1993 , vol. 2, p. 386; Jacobs 2000 , vol. 5, p. 409 (as: Slager, Jeannette Josephina Maria (Jeannette)).
Op haar grafsteen in Vught staat vermeld: haar kunst was aan de bloemen gewijd.
-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam). Afhalen heeft onze voorkeur.
-Het werk kan binnen Nederland aangetekend verzonden worden via PostNL.
-Het werk kan naar België, Duitsland en Frankrijk verzonden worden via GLS.
-Het werk kan niet verzonden worden naar landen buiten de EU!
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 15,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 18,50 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
État | |||
État | Bon | ||
Het werk is in goede staat met een paar lichte slijtplekjes met verfverlies. De lijst heeft een beschadiging aan de rechter rand. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. | |||
Expédition | |||
Envoi | Colis postal | ||
Prix | > 10KG ou plus grand que 1.00 x 0.50 mètre
Le lot se trouve à | Amsterdam, Les Pays-Bas |
Heure de début | 8-7-2019 à 9:59 |
Heure de fin | 16-7-2019 à 11:55 |