Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950

Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!
Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!Abraham Krol - Ets , Zonder titel – Nr. 22 van 75 - 1950 kopen? Bied vanaf 100!
  • Abraham Krol (1919-2005)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1950
TechniekEts
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen30 x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageNr. 22 van 75
  • Een ets uit (waarschijnlijk) 1950 van de Pools / Franse kunstenaar Abraham Krol (1919-2001), met voorstellingen uit ‘het dagelijkse leven’.
    -Gesigneerd met potlood rechtsonder. Linksonder met potlood genummerd: nr. 22 van 75. Linksonder in de ets gedateerd (?): 1950.
    -Niet ingelijst en ook nog nooit ingelijst geweest.
    -Afmetingen: Blad, 30 x 75 cm. Beeld / ets 18 x 62 cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel.
    -Conditie: De ets is in goede staat. Het papier is licht vergeeld en heeft kreukjes. De ets is al de tijd opgerold bewaard.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    Informatie over de kunstenaar:
    Abraham / Abram Krol (Pabianice, Lodz, Polen, 22 januari 1919 – Parijs, 9 oktober 2001), was een Pools/Franse schilder, graveur en graficus.
    -Opleiding: Op zijn negentiende vertrok hij in 1938 vanuit zijn geboorteland Polen naar Frankrijk. Na twee jaar studie aan het Technisch Instituut voor Civiele Techniek in Caen, volgde hij een opleiding aan de Ecole des Beaux-Arts d'Avignon.
    In 1939, aan het begin van de Tweede Wereldoorlog, sloot hij zich aan bij het Vreemdelingenlegioen. Nadat hij was gedemobiliseerd, werd hij monteur bij een garage in Avignon. Hoewel hij joods was, overleefde hij de oorlog met valse identiteiten.
    In 1944 verhuisde hij naar Parijs. Zijn eerste tentoonstelling was in Parijs in 1946 in de Katia Granoff Gallery.`
    Abraham Krol illustreerde ruim twintig literaire werken uit de late jaren veertig tot en met de jaren zestig. Zo illustreerde hij het boek “Thésée” van André Gide uit 1946 met 24 kleurenhoutsneden. Hij graveerde ook penningen en medailles voor de Parijse munt en schilderde muurschilderingen voor Franse scholen. Hij ontwierp ook wandtapijten en schilderde meer dan 200 emaillewerken. Zijn werk is te vinden in de Bibliotheque Nationale, Parijs; het Victoria & Albert Museum, Londen; Het British Museum, Londen; Houghton-bibliotheek op Harvard in Boston; Bodleian Library, Oxford en the Palace of the Legion of Honor in San Francisco. In 1960 werd hij uitgenodigd om te exposeren op de Biënnale van Venetië. Hij exposeerde uitgebreid over de hele wereld en won vele prijzen.

    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:
    -Binnen Nederland: 8,00 euro.
    -Naar België, Frankrijk en Duitsland: 15,00 euro.

    Vragen? Klik op “Vraag de verkoper”.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • De ets is in goede staat. Het papier is licht vergeeld en heeft kreukjes. De ets is al de tijd opgerold bewaard.

Binnen Nederland € 8,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 30,00

Abraham Krol (1919-2005)

Frans FransPools Pools Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  kunst_ikhebje
592 verkochte items
Alle items van deze verkoper (39)
75 cm
30 cm
Starttijd5-2-2024 om 11:57
Eindtijd18-2-2024 om 20:14
Openingsbod € 100
ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland