lithografie van Emil Kotrba. Genummerd en gesigneerd. Het werk is van goede kwaliteit.
Hij werd geboren op 22 februari 1912 in Znojmo en stierf op 21 februari 1983 in Praag. Academisch schilder en graficus.
Schilder en graficus, afgestudeerd aan de kunstnijverheidsschool in Brno (leerling van P. Dillingra) en de Academie in Praag (prof. T.F. Šimon). Hij werd uitgeroepen tot beste leerling van de Academie (1963). Tijdens zijn studie in Brno volgde hij de faculteit Diergeneeskunde, waar hij dieranatomie studeerde. In 1969 kende het Veterinary College hem de Pešin-medaille toe, die hij ontving voor uitstekend werk, vooral op het gebied van dieren. In de jaren 60 en 70 jaar werd hij beschouwd als 's werelds beste paardenschilder. Hij begreep ze niet alleen als nobele dieren, maar vooral als trouwe vrienden en helpers van de mens. Hij maakte van het paard een symbool om de veelzijdige harmonie van natuur en leven te vieren. Hij hield zich ook bezig met grafiek. Auteur van honderden ex libris. Hij werkte voornamelijk met de techniek van houtgravure en lithografie. Hij werd drie keer vereerd met de totstandkoming van onze postzegels.