Hans Richter - Bronzen penning: Opbouw, 1940 - Verkocht

Hans Richter - Bronzen penning: Opbouw, 1940 kopen? Bied vanaf 55!
Beeld / Object

Hans Richter - Bronzen penning: Opbouw, 1940 kopen? Bied vanaf 55!Hans Richter - Bronzen penning: Opbouw, 1940 kopen? Bied vanaf 55!
  • Hans Richter (1888-1976)
TypeBeeld / Object
Jaartal1940
TechniekBrons
Afmetingen6 x 6 x 1 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Titel: Opbouw
Object: Bronzen penning
Afmetingen: 60 mm
Kwaliteit: Prachtig

De penningkunst uit deze jaren haakt in op de actualiteit. Opbouw, ontworpen door de Rotterdamse beeldhouwer Richters verzinnebeeldt de wil tot opbouw van het door de oorlog getroffen Nederland. De kastanjeboom met ontvelde bast en afgerukte takken, staande bij puinhopen, symboliseert het geteisterde land; de opbouw wordt verbeeld door de naakte mannefiguur met troffel en baksteen in de hand, en door de weer jonge loten aan de boom. De figuur doet wel heel sterk denken aan de Duitse Körperkultur. De versregels 'Maar om het even bloeit ge; en rijpt en bloeit.., en arbeidt voor de soort' op de keerzijde zijn ontleend aan het gedicht 'Kastanje' van de dichteres Truus Gerhardt. De penning is nu vooral een historisch document: deze thematiek werd toen belangrijk gevonden; niemand wist tenslotte wat er nog allemaal gebeuren zou. #Louk Tilanus, Handzame Sculptuur
Binnen Nederland € 10,00

AfhalenNee is niet mogelijk
ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd23-9-2020 om 7:09
Eindtijd30-9-2020 om 21:52