Joan Gardy Artigas - La part des autres
Corneille - L'amour au jour la jour
Rob van Koningsbruggen - Fodor servies
Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Prachtig “wintertje” van Henri Cassiers. Witter wordt Nederland nooit meer, in welke betekenis van het woord dan ook ;-) Chromolitho op papier, gedrukt door De Rycker in Brussel, in de druk gesigneerd rechtsonder. In zeer goede conditie.
Afmetingen: 57cm x 40cm (blad), 54cm x 37cm (beeld)
Werk kan bij aankoop worden opgehaald in Diemen (vlakbij het kantoor van Kunstveiling in Amsterdam Z-O) of het kan goed verpakt en aangetekend verstuurd worden op kosten van de koper (Nederland - 12,50 euro).
Henri Cassiers (Antwerpen 1858 - Elsene 1944) was een Vlaams kunstenaar, vooral bekend door zijn toegepaste kunst: illustraties, affiches, wandplaten en prentkaarten.
Cassiers voelde zich sterk aangetrokken door o.a. de Zeeuwse klederdracht. Dit vloeide voort uit de confrontatie met het Nederlands landschap, een voor hem totaal andere wereld.
'Er gaat van het Nederlandse landschap een bijzonder fascinerende aantrekkingskracht uit. De aard van de klederdracht en van het woninginterieur verschilt zo radicaal van ons dagelijks leven, dat aparte geesten zich er als het ware instinctmatig toe aangetrokken voelen. De wijdsheid van de allemaal eendere weiden, het trage voorstromen van de kanalen, en het ontelbare aantal windmolens vormen een landschap dat door zijn eentonigheid zelve bekoort. Het alles biedt een beeld van vreedzame liefelijkheid, een beeld dat Nederland heet.'
Objectlocatie | Diemen, Nederland |
Starttijd | 14-1-2017 om 18:47 |
Eindtijd | 27-1-2017 om 21:52 |