Henri van der Waals - Pastorie in Nuenen 1932 - Verkocht

Henri van der Waals - Pastorie in Nuenen 1932 kopen? Bied vanaf 25!
Tekening / Aquarel

Henri van der Waals - Pastorie in Nuenen 1932 kopen? Bied vanaf 25!Henri van der Waals - Pastorie in Nuenen 1932 kopen? Bied vanaf 25!Henri van der Waals - Pastorie in Nuenen 1932 kopen? Bied vanaf 25!Henri van der Waals - Pastorie in Nuenen 1932 kopen? Bied vanaf 25!Henri van der Waals - Pastorie in Nuenen 1932 kopen? Bied vanaf 25!
  • Henri van der Waals (1904-1994)
Type kunstwerkTekening / Aquarel
Jaartal1932
TechniekPen (Inkt)
DragerKarton
StijlImpressionistisch
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen46 x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Henri VAN DER WAALS (1904-1994), geboren in Amsterdam overleden in Ommen. Als groot bewonderaar van Vincent van Gogh besloot hij een reis te maken in diens voetsporen. In 1932 bezocht hij de pastorie op de Berg 26 en werd daar hartelijk ontvangen door de toenmalig bewoner Jan Willem Hofkes. Henri zou daar geruime tijd blijven om daar te tekenen en te schilderen.
De tekening is in de tuin van de pastorie waar Vincent's moeder ook vaak zat?
De pentekening is in goede staat, wel een  paar vlekjes en kleine  sporen. DE tekening is geplakt op karton en niet ingelijst gesigneerd door Henri met daaronder Nuenen '32.
(De tekening zat eerst ingelijst in een zware houten lijst achter glas maar die heeft een verhuizing niet overleefd.) Volgens mij is de pentekening duidelijk een orgineel werk van Henri van der Waals.
De pentekening van 46X64 cm is in goede staat, er zijn een paar kleine licht vlekjes links onder en een klein scheurtje van het papier rechtsonder in de hoek.  Het is prachtig getekend. Het papier is geplakt op karton. De inkt tekening is duidelijk een origineel en de boom links lijkt met penseel gemaakt, verder  wat lichte potloodtekening zichtbaar bijvoorbeeld bij het dak van het huis, duidelijk een origineel werk. De tekening is niet ingelijst (was dat wel in  zware houten lijst met dikke glasplaat).
Henri heeft het zeer duidelijk gesigneerd met v.d. Waals en daaronder Nuenen '32.
Binnen Nederland € 8,70
Naar België € 13,00
Naar Duitsland € 13,00
Europese Unie € 13,00
Wereldwijd € 25,25

Henri van der Waals (1904-1994)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  dirk333
4 verkochte items
64 cm
46 cm

ObjectlocatieGroningen,  Nederland
Starttijd15-4-2024 om 11:18
Eindtijd28-4-2024 om 19:09