Ets van Herman Gordijn. Afmetingen blad: H25.5 x b16.5m. Afmetingen voorstelling: H14.5 x b14.5cm. De authenticiteit van het, aangeboden werk, wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild
Bij aankoop kan het werk worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag (Scheveningen), Rotterdam en Delft en 5 minuten van het strand). De termijn voor het ophalen , bij vooruitbetaling, is zeer ruim, m.a.w. de koper kan het werk weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan één van de bovengenoemde steden of het strand. We kunnen het werk ook verzenden via Postnl. Onze verzenddagen zijn dinsdag en donderdag.
Hermanus Gerardus (Herman) Gordijn (Den Haag, 16 mei 1932 – Terschuur, 25 mei 2017) was een Nederlandse kunstschilder en graficus. Zijn werk wordt gerekend tot het lyrisch realisme.
Leven en werk
Van 1950 tot 1955 volgde hij een opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten en aan de Vrije Academie te Den Haag. In 1960 vestigde hij zich in Amsterdam. In de jaren 60 en 70 was hij naast schilder en graficus ook zeer productief als decor- en kostuumontwerper voor toneelgezelschappen. Van 1969 tot 1987 was hij docent aan de Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam. In 1984 vestigde hij zich in een zelfgebouwd atelier in Terschuur (in de gemeente Barneveld).
Gordijn werd ook bekend door zijn monumentale portretten in opdracht, zoals van koningin Beatrix, de actrice Charlotte Köhler en de acteur Ton Lutz. In 2014 werd hij Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Over zijn werk verschenen meerdere (televisie)documentaires en boeken.