Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 - Verkocht

Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!
Fotografie

Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!Inez van Lamsweerde - Ingelijste foto ‘At Work’ uit de Randstad-collectie + boek - 1991 kopen? Bied vanaf 600!
  • Inez van Lamsweerde (1963)
Type kunstwerkFotografie
Jaartal1991
TechniekC-Print
IngelijstIngelijst
Afmetingen48 x 48 cm (h x b)
Incl. lijst72.5 x 71.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageNr. 1 van 10 exemplaren.
  • Een grote ingelijste foto uit 1991 van de Nederlandse fotografe Inez van Lamsweerde (1963), getiteld “At work”. Nr. 1 uit een oplage van 10.

    -De foto is gemaakt in opdracht van Randstad voor hun fotocollectie rondom het thema 'Werk'. Voor deze collectie kocht Randstad foto’s van Nederlandse fotografen en werden er ook bij Nederlandse fotografen opdrachten verstrekt m.b.t. dit thema. Inez van Lamsweerde kreeg voor deze opdracht 100.000 gulden. In ruil daarvoor kreeg Randstad de 10 afdrukken van de foto (= Fl. 10.000,- per foto) + de rechten van de foto met de afspraak dat er niet meer afdrukken gemaakt zouden worden.

    -Over deze fotocollectie verscheen in 1995 het boek “De Randstad fotocollectie / The Randstad Collection of Photographs 1988-1995”. De foto van Inez van Lamsweerde staat ook in dit boek en dit boek maakt deel uit van dit kavel bij deze veiling.
    -Op de achterkant van de lijst zit een sticker met handgeschreven naam van de fotograaf, titel, nummering en datum.

    -Ingelijst in een houten lijst met passe-partout (zonder glasplaat).
    -Afmetingen: Lijst, 72,5 x 71,5 cm. Beeld/foto, 48 x 48 cm.

    -Het boek is hardcover, gebonden in ringband - 123pp. - 32,5 x 30,2 cm. In zeer goede staat.
    -Herkomst: Uit de inboedel van de Randstad Holding.
    -Conditie: De foto heeft slijtplekjes en krasjes en heeft 3 duidelijke krassen: Linkonder aan de onderrand (op de groene vloer, 2 cm), op de broekspijp van het linkerbeen (1 cm) en onder de elleboog van de rechterarm (4 cm).
    Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk.

    Kan zo aan de muur.

    Inez van Lamsweerde schreef in 1995 voor het boek de volgende beschrijving van de foto, waarbij zij een toekomstvisie beschrijft die nu, in 2020, al lang weer is achterhaald en is ingehaald:

    “De foto van Vera in de sportschool verbeeldt op een extreme manier mijn idee van de moderne business Woman. De sportschool als kantoor is nu, 5 jaar later, niet eens zo heel ver gezocht, aangezien iedereen door de moderne communicatietechnieken praktisch overal en altijd bereikbaar kan zijn.

    Het kantoor vloeit over in, of wordt vervangen door een PC in de huiskamer. De opkomst van de fitnesscultuur, met de sportschool als sociale ontmoetingsplaats in plaats van het café, geeft het begrip work-out een dubbele betekenis.”

    Informatie over de fotografe:

    Inez Chantal Maria van Lamsweerde (Amsterdam 25 september 1963) is een Nederlandse kunst- en modefotografe.

    -Ze kreeg haar opleiding aan de modeacademie in Amsterdam en aan de Rietveld Academie (1985-1990).

    Ze is vooral bekend door haar digitaal bewerkte fotoseries waaronder Thank you thighmaster en Final Fantasy, die zijn opgenomen in de collecties van verschillende musea.

    Inez van Lamsweerde maakt veel opdrachten en kunstwerken samen met haar man Vinoodh Matadin. Samen bewegen ze zich tussen de modefotografie en kunstfotografie.

    Inez van Lamsweerde regisseerde drie videoclips voor de IJslandse popzangeres Björk. Ook regisseerde zij samen met Vinoodh de videoclip voor FourFiveSeconds van Rihanna, Kanye West en Paul McCartney.

    Werk van Inez van Lamsweerde bevindt zich o.a. in de collecties van het Groninger Museum, Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam en MOMA, New York.

    (bron: Wikipedia)

    Het boek “De Randstad fotocollectie / The Randstad Collection of Photographs 1988-1995” bevat foto's van o.a. Erwin Olaf, Taco Anema, Eva Besnyö, Koos Breukel, Creyghton, Rineke Dijkstra, Cor Jaring, Aart Klein, Inez van Lamsweerde, Dana lixenberg, Philip Mechanicus, Hans van der Meer, Cas Oorthuys, Siebe Swart en Hannes Wallrafen.

    -De foto en het boek kunnen afgehaald worden in Amsterdam. Afhalen heeft onze voorkeur.

    -De foto en het boek kunnen binnen Nederland aangetekend verzonden worden via PostNL.

    -De foto en het boek kunnen naar België, Duitsland en Frankrijk verzonden worden via GLS.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 15,00 euro.

    Naar België, Duitsland, Frankrijk, Italië: 20,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

ConditieRedelijk
De foto heeft slijtplekjes en krasjes en heeft 3 duidelijke krassen: Linkonder aan de onderrand (op de groene vloer, 2 cm), op de broekspijp van het linkerbeen (1 cm) en onder de elleboog van de rechterarm (4 cm). Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk. Kan zo aan de muur.
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 15,00
Naar België € 20,00
Naar Duitsland € 20,00

Inez van Lamsweerde (1963)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
591 verkochte items
Alle items van deze verkoper (40)
71.5 cm
72.5 cm
48 cm
48 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd17-12-2020 om 9:08
Eindtijd8-6-2021 om 8:49