Een grote ingelijste inkttekening uit 1951 van de Nederlandse kunstenaar Jan Meijer (1927-1995) met een voorstelling van een bos bij ? in Frankrijk. Titel op de achterkant van het werk is moeilijk leesbaar (zie de laatste foto’s). -Gesigneerd en gedateerd rechtsonder in het werk en ook met jaartal en titel op de achterkant van de lijst. -Ingelijst in de originele houten lijst met passe-partout en glasplaat. -Afmetingen: Lijst, 68 x 81½ x 1 cm. Beeld, 48 x 63½ cm. -Herkomst: Uit een inboedel met meerdere werken van deze kunstenaar. -Conditie: In goede staat. Het papier van de tekening en het passe-partout zijn wat vergeeld. Ook zijn er correcties met witte vloeistof aangebracht. De lijst heeft slijtplekjes. Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk. Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenaar: Jan Meijer, Assen 1927 - 1995 Dieudonné (Frankrijk), lithograaf, graficus, graveur (prentmaker), pentekenaar, schilder, tekenaar, textielontwerper, vervaardiger van mozaïek, wandschilder en schilderijenverzamelaar. -Opleiding: hij volgde voor een korte periode een opleiding aan de Rijksakademie in Amsterdam. In 1948 werd hij het jongste lid van het Groningse kunstenaarscollectief ‘De Ploeg’. In 1949 vertrok hij vanuit Assen naar Frankrijk om nooit meer terug te keren. Vlak ervoor had hij nog geëxposeerd met medeleden van ‘De Ploeg’ Johan Dijkstra (1896-1978) en Jan Wiegers (1893-1959. Zijn abstracte werk vond toen echter geen waardering in de ogen van de Groningers. Dit in tegenstelling tot de Franse notabelen, waarbij zijn werk gretig aftrek vond. In 1953 werd het werk van Jan Meijer opnieuw in Nederland geëxposeerd in het Stedelijk Museum Amsterdam. Zijn werk was inmiddels opgenomen in vele museale collecties. Het museum Assen beschikt over een collectie van Jan Meijer. Jan Meijer was getrouwd met de Nederlandse kunstenares Mechtilt Greiner (1934-2000).
Afhandeling: Let op A.U.B. : -Het werk kan worden afgehaald in Amsterdam. Afhalen heeft onze sterke voorkeur. Vanwege het formaat en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan het werk niet per post verzonden worden. Het afhalen heeft voor ons geen haast, dus het kan wanneer het u schikt om naar Amsterdam te komen. -U kunt in Nederland en België eventueel gebruikmaken van de gespecialiseerde koeriersdienst van Kunstveiling: “Swift koeriers”. (zie ook de info onderaan deze pagina onder het kopje “Koeriersdienst”). Binnen Nederland zijn de bezorgkosten van Swift Koeriers voor dit werk: € 52,10.
Goed
In goede staat. Het papier van de tekening en het passe-partout zijn wat vergeeld. Ook zijn er correcties met witte vloeistof aangebracht. De lijst heeft slijtplekjes. Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk. Kan zo aan de muur.
koeriersdienst