Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 - Verkocht

Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!
Tekening / Aquarel

Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - 2 Reigers met vrouw – pastel & aquarel – gesigneerd & ingelijst – 1970 kopen? Bied vanaf 35!
  • Klaas Pijlman (1917-2007)
Type kunstwerkTekening / Aquarel
Jaartal1970
TechniekAquarel
OnderwerpDieren
IngelijstIngelijst
Afmetingen49 x 26.5 cm (h x b)
Incl. lijst50.5 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een ingelijst werk uit 1970 van de Nederlandse kunstenaar Klaas Pijlman (1917-2007).

    -Een combinatie van pasteltekening en aqaurel.

    -Gesigneerd en gedateerd en ingelijst in de originele houten lijst met glasplaat.

    -Afmetingen: Lijst, 50,5 x 28 cm. Beeld, 49 x 26,5 cm.

    -Herkomst: Uit de collectie kunstwerken van de in 2007 overleden kunstenaar.

    -Conditie: In prima staat.

    Zie ook de foto’s.

    Het werk kan zo aan de muur.

    (Gelijktijdig met dit werk bieden wij nog meer werk van Klaas Pijlman ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).

    Informatie over de kunstenaar:

    Klaas Pijlman, geboren 05-01-1917 in Amsterdam en overleden 18-07-2007 in Amsterdam, illustrator, aquarellist, tekenaar, schilder, linosnijder en docent.

    Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs (Amsterdam).

    Hij was de zoon van Fetze Pijlman (1882-1965), componist van kerkmuziek en eigenaar van muziekuitgeverij 'De Harp', en Maria Johanna Stoffels (1875-1953), naaister.

    Het christelijke geloof was voor Klaas Pijlman leidraad en inspiratiebron. Hij illustreerde religieuze boeken van o.a. Mej. G. (Gesina) Ingwersen. Ook illustreerde hij jeugdboeken van de schrijver K. (Klaas) Norel. Hij was leraar tekenen op verschillende pedagogische academies in Amsterdam, o.a. aan de Gereformeerde Kweekschool (GKS). In Amersfoort was hij ook leraar aan het Christelijk Lyceum.

    Onderwerpen van zijn vrije kunst: o.a. Christelijk religieuze voorstellingen, landschappen, dorps- en stadsgezichten, naakten, fantasiedieren, portretten en stillevens.

    Hij was lid van de vereniging Bond van Christelijke Kunstenaars (BCK).

    Literatuur: Pieter Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 203-204.

    Tot op hoge leeftijd werkte Klaas Pijlman in zijn atelier in de Lomanstraat in Amsterdam. In 2007 overleed hij aan de gevolgen van een longontsteking.

    -Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Binnen Nederland € 8,00

Klaas Pijlman (1917-2007)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
588 verkochte items
Alle items van deze verkoper (41)
28 cm
50.5 cm
26.5 cm
49 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd12-10-2018 om 10:49
Eindtijd22-10-2018 om 22:04