Maite Duval - Fraai vormgegeven naakt sculptuur in Brons "Meditatie" gesigneerd - Verkocht

Maite Duval - Fraai vormgegeven naakt sculptuur in Brons "Meditatie" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 240!
Beeld / Object

Maite Duval - Fraai vormgegeven naakt sculptuur in Brons "Meditatie" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 240!Maite Duval - Fraai vormgegeven naakt sculptuur in Brons "Meditatie" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 240!Maite Duval - Fraai vormgegeven naakt sculptuur in Brons "Meditatie" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 240!Maite Duval - Fraai vormgegeven naakt sculptuur in Brons "Meditatie" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 240!Maite Duval - Fraai vormgegeven naakt sculptuur in Brons "Meditatie" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 240!Maite Duval - Fraai vormgegeven naakt sculptuur in Brons "Meditatie" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 240!
  • Maite Duval (1944)
Type kunstwerkBeeld / Object
TechniekBrons
OnderwerpNaakt
Afmetingen17 x 16 x 10 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage25

Maïté Duval werd geboren in Renazé en studeerde letterkunde aan de Universiteit van Rouen. Ze volgde geen opleiding in de beeldende kunst en is op dat gebied dus autodidact. Zij verhuisde in 1968 naar Nederland, waar zij in 1974 haar carrière als beeldhouwster aanving. Duval stelde haar werk tentoon tijdens vele solo- en groepsexposities, onder andere Den Haag Sculptuur 2003 (modelvrouwen) in Den Haag en Auxiliatrixpark 2005 (met Paula in kamerjas en Ainsi soit-elle) in Venlo.

De kunstenares woont en werkt in Zutphen, waar zij haar werk toont in atelier en eigen beeldentuin. Zij was (tot diens overlijden in 1999) getrouwd met de - eveneens in Frankrijk geboren - kunstschilder Thierry Rijkhart de Voogd.

"Mijn beelden geven verschillende levensfases weer. Ze laten zien wie ik ben. Als ik bezig ben met de productie, die maanden in beslag neemt, realiseer ik me dat niet, naderhand wel"  De van oorsprong Franse kunstenares woont al bijna een halve eeuw in ons land en maakt al bijna even lang beelden. Ze heeft tot eind jaren tachtig veel in opdracht gewerkt, onder meer voor de overheid. ,,Maar daar ben ik van afgestapt. Ik maak nu alleen eigen werk dat veelal door particulieren wordt gekocht. ''
Maïté oogstte in de loop der jaren veel succes. Ze exposeerde op diverse plaatsen in ons land waaronder uiteraard museum Henriette Polak. Vrouwen zijn het belangrijkste onderwerp van Duval. In haar tuin staat slechts één beeld dat verwijst naar een man. De vrouwenfiguren zijn in verschillende tinten brons gemaakt, groot en rond, zijn aaibaar, dynamisch, stralen kracht uit en roepen emoties op. ,,Een beeld moet een bepaalde spanning bevatten. Zoals de beroemde beeldhouwer Henry Moore, één van mijn grote voorbeelden, al zei: ,,Je gaat niet naar het beeld toe, het beeld komt naar jou. ''

weinig zichtbare onregelmatigheden. Op natuurstenen plateau.
PrijsTot 5 kg.
Binnen Nederland € 10,00

Maite Duval (1944)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  Artpointamsterdam
1193 verkochte items
Alle items van deze verkoper (115)
16
17
10

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd30-11-2018 om 21:18
Eindtijd7-12-2018 om 21:13
Biedingen (3)