Bladmaat 56x38 cm.
Geplaatst achter het originele passepartout.
Achter glas, in een hardhouten lijst.
Bij verzending is glasbreuk voor risico van de koper. Advies om zonder glas te verzenden.
VERZENDING BELGIE/DUITSLAND/BUITENLAND: ZONDER LIJST/GLAS/PASSEPARTOUT. ALLEEN DE AQUAREL (GEROLD).
Marie (roepnaam ‘’Riet’’) Dagnelie werd 4 februari 1918 in Den Helder geboren. In Amsterdam was zij leerlinge aan de Rijksacademie en leerde daar in de oorlogsjaren de componist Simeon ten Holt kennen, met wie zij ook trouwde en twee kinderen kreeg. Zij schilderde, tekende en aquarelleerde in figuratieve trant uitstekende portretten (vooral kinderportretten), figuurvoorstellingen, impressionistische landschappen (bos en duin), stads- en havengezichten. In Frankrijk maakte zij aquarellen van het steeds boeiende en wisselende Franse landschap, van de Bretonse kust tot de Provence. In haar academietijd maakte zij ook muurschilderingen, daarnaast ontwierp zij boekbanden, boek- of stofomslag van vooral kinderboeken. Zij zelf zei in 1981 over haar werk: ‘’Het was altijd het natuurlijke, dat ik zocht in mijn onderwerpen en in mijn manier van werken. Waarschijnlijk als reactie op al het machinale geweld dat op ons afkomt, is het pure en ongerepte voor mij van steeds groter belang geworden’”. Riet Dagnelie overleed 6 april 1984 in Amerongen. Bron: Scheen 1969/1970.