Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 - Verkocht

Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!
Prenten & Uitgaves

Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra - 3 Originele drukplaten voor de litho-drukpers , “In bed” – ca 1960 kopen? Bied vanaf 1!
  • Metten Koornstra (1912-1978)
Type kunstwerk Prenten & Uitgaves
Jaartal 1959
Techniek Varia
Afmetingen 37 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd
  • Drie originele aluminium drukplaten voor de litho-drukpers van de Nederlandse kunstenaar Metten Koornstra (1912-1978).

    Metten Koornstra maakte zijn tekening rechtstreeks op deze plaat. Op de plaat zit nog de drukinkt, waardoor de afbeelding duidelijk te zien is. De afbeelding op de drukplaat is het spiegelbeeld van de afbeelding op de later gedrukte litho. Zie ook de laatste foto met een afbeelding van een afgedrukte litho.

    -De litho’s werden vanaf deze drukplaat afgedrukt in een oplage van 90 exemplaren.

    -De 1e afbeelding is uit 1959. De andere 2 drukplaten zijn uit de jaren ’60.

    -Afmetingen drukplaat: 37 x 45 cm. Afbeeldingen, respectievelijk ca. 17 x 27 cm, 15 x 21 cm en 17 x 20 cm.

    -Herkomst: De drukplaten zijn afkomstig uit het atelier/werkplaats van de kunstenaar.

    -Conditie: De drukplaten hebben slijt- en gebruikssporen.

    Zie ook de foto’s.

    (Gelijktijdig met dit kavel bieden wij nog meer litho-drukplaten van Metten Koornstra ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).

    Informatie over de kunstenaar:

    In 1946, kocht Koornstra in Limburg een oude litho-drukpers, waarmee hij in zijn atelier een werkplaats startte. Hiermee zou hij een belangrijke bijdrage leveren aan de opbloei van de Nederlandse grafiek na de Tweede Wereldoorlog. Met de hulp van Piet Clement, toentertijd een jonge leerling-drukker, groeide het bedrijfje, Printshop 845 aan de Prinsengracht, uit tot een vermaarde instelling waar prominente kunstenaars uit binnen- en buitenland hun grafiek lieten drukken. Metten Koornstra had zo een belangrijk aandeel in de opbloei van de Nederlandse grafiek.

    (bron: o.a. Wikipedia)

    -De 3 drukplaten kunnen afgehaald worden (in Amsterdam).

    -De 3 drukplaten kunnen aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

De drukplaten hebben slijt- en gebruikssporen. Zie ook de foto’s.
Binnen Nederland € 8,00