Ewoud de Kat (1904-1974) Geboren in Vlissingen en volgde daar tekenlessen van Gerard Jacobs. Hij volgde de Academie voor B.K. te Rotterdam. Hij woonde en werkte in Vlissingen, Rotterdam en vanaf 1935 in Haarlem. Hij was schilder, tekenaar en aquarellist in een stijl die doet denken aan de Vlaamse expressionisten. Onderwerpen waren landschappen, zeegezichten, boeren en vissers. Tijdens een verblijf in Parijs, kwam hij in aanraking met de schilders van de ‘Ecole de Paris’, en ging hij zijn onderwerpen meer abstract weergeven. In de nadagen van zijn carrière begon hij met het vervaardigen van wandkleden en collages.
Dit werk komt uit een lot van een aantal (soms gesigneerde) werken uit het atelier van Ewoud de Kat.