Pablo Picasso - Twee portretten van Jaqueline Roque - Verkocht

Pablo Picasso - Twee portretten van Jaqueline Roque kopen? Bied vanaf 1!
Prenten & Uitgaves

Pablo Picasso - Twee portretten van Jaqueline Roque kopen? Bied vanaf 1!Pablo Picasso - Twee portretten van Jaqueline Roque kopen? Bied vanaf 1!Pablo Picasso - Twee portretten van Jaqueline Roque kopen? Bied vanaf 1!Pablo Picasso - Twee portretten van Jaqueline Roque kopen? Bied vanaf 1!Pablo Picasso - Twee portretten van Jaqueline Roque kopen? Bied vanaf 1!Pablo Picasso - Twee portretten van Jaqueline Roque kopen? Bied vanaf 1!Pablo Picasso - Twee portretten van Jaqueline Roque kopen? Bied vanaf 1!Pablo Picasso - Twee portretten van Jaqueline Roque kopen? Bied vanaf 1!Pablo Picasso - Twee portretten van Jaqueline Roque kopen? Bied vanaf 1!Pablo Picasso - Twee portretten van Jaqueline Roque kopen? Bied vanaf 1!
  • Pablo Picasso (1881-1973)
Type kunstwerkPrenten & Uitgaves
Jaartal1962
TechniekVaria
OnderwerpPortret
Afmetingen32 x 27 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd
Pablo Picasso (1881 – 1973),  Twee portretten van Jaqueline Roque
Twee litho’s uit 1962 naar linoleumsnede uit 1958 en 1960. Druk op dik velijn papier  32 x 27 cm. Oplage 500.
1. Portret en profil in bruin, geelbruin en zwart. Formaat beeld 27 x 22,5 cm.
2. Portret en profil én en face, in grijs en zwart met bruine rand. Formaat beeld 27 x 22 cm.
Tussen 1954 en 1962 maakte Picasso ruim 200 linoleumsneden. Als gevolg van zijn bijzondere werkwijze "uit één stuk linoleum" zijn van de meeste linoleumsneden maar enkele exemplaren gedrukt, in een paar gevallen zelfs maar één exemplaar. Om die reden liet Picasso kort na de totstandkoming van de linoleumsneden een ruime keus van 45 werken als litho herdrukken en door zijn galerie Spadem te Parijs uitgeven in een oplage van 500. De litho’s zijn altijd ongesigneerd, omdat het niet de oorspronkelijke linoleumsneden betreft. (soms worden deze litho’s ten onrechte aangeboden als linoleumsnede).
De linoleumsneden laten door de zeer directe techniek “uit één stuk” een grote spontaniteit zien in de weergave van veel portretten en naakten van zijn toenmalige vrouw Jaqueline Roque, maar ook motieven uit de oudheid, stierengevechten, stillevens en interieurs.

Binnen Nederland € 10,00

Pablo Picasso (1881-1973)

Spaans SpaansFrans Frans Alle items van deze kunstenaar (15)

Geplaatst door  bellarte
Lid sinds 2018
29 verkochte items
Alle items van deze verkoper (15)
27 cm
32 cm

ObjectlocatieAMSTELVEEN,  Nederland
Starttijd22-10-2020 om 13:52
Eindtijd1-11-2020 om 22:57
Biedingen (14)