Joan Gardy Artigas - La part des autres
Corneille - L'amour au jour la jour
Rob van Koningsbruggen - Fodor servies
Type kunstwerk | Tekening / Aquarel |
Techniek | Pastel/Krijt |
Stijl | Expressionistisch |
Onderwerp | Abstract |
Ingelijst | Alleen in Passe-partout |
Afmetingen | 35 x 50 cm (h x b) |
Passe-partout | 50 x 65 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Paul Philip Koning, (Arnhem, 18 september 1916 - Eemnes, 3 juli 1998), was een Nederlands beeldhouwer, graficus, tekenaar en lithograaf.
Paul was de jongste van de twee zoons van Marie Pellemans en stalhouder en latere hoteleigenaar Hendrik Nico Koning. Paul Koning kreeg zijn opleiding aan de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam en kreeg les van Jan Bronner. Tot zijn leerlingen hoorden Djeff Panhuyzen en Fioen Blaisse. Hij was lid van de vereniging Nederlandse Kring van Beeldhouwers NKVB.
Onderwerpen van zijn werk waren figuur- en diervoorstellingen. Voor zijn werk gebruikte hij materialen als hardsteen, klei, brons, gewapend beton en gips. Hij werkte in ateliers op meerdere plaatsen zoals aan het Rapenburg in Amsterdam en het atelierschip 'Grisbi' in Eemnes.In 1995 verscheen het boek Paul Koning sculptuur en grafiek Eemnes met reproducties van zijn beelden en grafisch werk.
Overzicht sculpturen in de open ruimteIn 1949 was bij de Europese Beeldhouwkunst in de Open Lucht twee bet onnen sculpturen en een ontwerp voor een anti-oorlogsmonument van hem te zien.
AmsterdamConditie | |||
Conditie | Goed | ||
weinig zichtbare onregelmatigheden. | |||
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 31-8-2019 om 14:00 |
Eindtijd | 14-9-2019 om 22:00 |