''Tolman is een veelzijdig kunstenaar. Hij heeft zich bezig gehouden met theater, decors bouwen en schrijven. Hij is echter bekender als beeldhouwer, schilder en graficus. Zijn werk gaat over mensen, over de manier waarop zij in de samenleving functioneren. Hoe zij een weg vinden tussen goed en kwaad. Hij bekijkt de gedragingen van groepen, de verhouding van de enkeling tot de groep en hun onderlinge relaties. Hij ziet het individu vaak als vertolker van macht, de heerser, maar anderzijds ook als persoonlijkheid die tegen het gezag in opstand komt. Hij verbeeldt de mens met dunne lijnen al dan niet kofferdragend. De koffer als symbool voor wat de mens met zich meedraagt. Kenmerkend voor de beeldopbouw in het werk van Ronald Tolman is de enorme ruimte, vaak leeg, soms voorzien van coulissen. De nietigheid en mierachtige bedrijvigheid van de menselijke figuurtjes nog eens benadrukkend. Het werk van Tolman is opgenomen in de collectie van o.a. musea in Amsterdam, Den Haag, Leiden en Nijmegen. Daarnaast hebben particulieren en bedrijven werken aangekocht.''
Ook in de collectie van het Rijksmuseum. Schenking Piet Clement.
Kleine oplage, maar 10 stuks.
Litho is in nette staat.
Lijst heeft lichte gebruikssporen.
Afgedrukt op geschept Hahnemuhle papier.
Goed
Litho en lijst zijn in goede staat, lichte niet storende verkleuring linksboven.
> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
€ 13,90