Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 - Verkocht

Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!

Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!Sarah Wright Biffin - 2 Mondgeschilderde ingelijste miniatuurportretten uit 1835 kopen? Bied vanaf 1000!
  • Sarah Wright Biffin (1784-1850)
Type kunstwerkSchilderij
Jaartal1835
DragerPaneel
StijlKlassiek
OnderwerpPortret
IngelijstIngelijst
Afmetingen10.5 x 8.5 cm (h x b)
Incl. lijst23 x 21 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd
  • 2 Miniatuurportretten uit 1835 van de Engelse kunstenares Sarah Biffin (1784-1850).

    Met de mond geschilderd met waterverf en bodycolor (pigment dat is toegevoegd aan de waterverf) op ivoor en ingelijst in een houten lijst met glasplaat. Niet zichtbaar gesigneerd.

    1. Portret van Thomas Lamb (1789-1841).

    -Lijst, 22 x 20 x 3 cm. Beeld, 10 x 7,5 cm.

    2. Portret van Anna Eliza Rausch (geboren 1789).

    -Lijst, 23 x 21 x 3 cm. Beeld, 10,5 x 8,5 cm.

    -Conditie: De portretten zijn in zeer goede staat. De houten lijsten hebben slijtplekjes en de lijst van het portret van Anna Eliza heeft een beschadiging aan de linker bovenrand.

    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    De 2 werken kunnen zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenares:

    Sarah Biffin (naamsvariant ‘Biffen’), (Somerset, 1784 – 1850, Liverpool), ook bekend onder de naam van haar echtgenoot, Mrs E.M. Wright, geboren zonder armen en alleen rudimentaire benen, was een Engelse mondschilder van landschappen en miniatuurportretten.

    Vanaf de leeftijd van 12 jaar stopte ze met groeien. Ze was toen 94 cm. Ondanks haar handicaps leerde Sarah lezen, en later zelfs schrijven, met haar mond. Ze kon ook naaien en knippen.

    -Toen ze 12 was ging ze in de leer bij een man die Mr. Dukes heette. Hij stelde haar tentoon op kermissen door heel Engeland. Volgens sommige bronnen heeft deze man haar leren schilderen, zodat zij een nog grotere attractie kon worden. Ze verkocht in deze periode haar schilderijen en ze liet mensen betalen om haar naai- schilder- en tekenwerk te zien. Ze schilderde landschappen en ook miniatuurportretten op ivoor.

    -Tijdens een kermis in 1808 trok zij de aandacht van George Douglas, de graaf van Morton. Hij zag haar talent en stelde haar in staat om schilderlessen te nemen bij de kunstschilder William Craig.

    Door haar toenemende bekendheid kreeg zij van de Engelse Koninklijke familie de opdracht om miniatuurportretten van hen te schilderen.

    -Toen de graaf van Morton in 1827 stierf, zat Sarah Biffin zonder sponsor en kwam ze in financiële problemen. Dankzij een toelage van de Engelse Koninklijke familie kon ze zich vesstigen in Liverpool, waar zij trouwde met E. M. Wright.

    Sarah Biffin stierf op 2 oktober 1850 op 66-jarige leeftijd.

    N.B.: Bij dit kavel zit een certificaat met een verklaring omtrent de ouderdom door een erkende en gecertificeerde taxateur. Dit certificaat voldoet aan de wetgeving betreffende de verkoop van ivoren kunstvoorwerpen. Het certificaat toont aan dat de 2 schilderijen zijn vervaardigd vóór 1947.

    Let op: Het ivoor moet binnen de EU blijven.  Artikel 8 2 b) Verordening (EG) nr. 338/97 van 9 december 1996. Dit betekent dat de 2 schilderijen alleen binnen de EU verkocht mogen worden.

    -De 2 portretten kunnen afgehaald worden in Amsterdam.

    -De 2 portretten kunnen binnen de EU aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    -Binnen Nederland: 8,00 euro.

    -Binnen de EU: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

De portretten zijn in zeer goede staat. De houten lijsten hebben slijtplekjes en de lijst van het portret van Anna Eliza heeft een beschadiging aan de linker bovenrand. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. De 2 werken kunnen zo aan de muur.
Binnen Nederland € 8,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 15,00

Sarah Wright Biffin (1784-1850)

Engels Engels

Geplaatst door  kunst_ikhebje
588 verkochte items
Alle items van deze verkoper (41)
21 cm
23 cm
8.5 cm
10.5 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd14-6-2021 om 0:00
Eindtijd28-6-2021 om 19:07