Fraaie ets van W.O.J. Nieuwenkamp uit 1897 van het Hofje van Loo in Haarlem. Niet genummerd en komt dus niet uit de latere (3e staat) genummerde latere oplage. Dit is een authentieke ets, mooi duidelijk en goed met de hand gesigneerd door de kunstenaar. Mooi stukje geschiedenis van de Hofjes van Haarlem.
Wijnand Otto Jan Nieuwenkamp (1874-1950), telg uit een Amsterdamse redersfamilie, was in artistiek opzicht buitengewoon veelzijdig. De meeste bewonderaars kennen hem als graficus en kunstschilder, maar hij was ook architect, scheepsbouwer, schrijver, ontdekkingsreiziger, kunstverzamelaar en etnograaf. Hij was zeer productief en liet veel werk na.