David Leviathan - Mann in ausdrucksstarker Pose - Lithographie A.P. mit persönlicher Widmung
Richard Anuszkiewicz - Wintersuite (Hellblau mit Silber)
Jean Paul Vroom - Mädchen mit Diabolo - Radierung
Art des Kunstwerks | Bild / Objekt |
Technik | Bronze |
Thema | Nackt |
Maße | 24 x 15 x 6 cm (h x b x t) |
Gewicht | 3700 gramm |
Signiert | Hand signiert |
Marius van Beek zat in de Tweede Wereldoorlog in het gewapend verzet. Het Polizei Standgericht veroordeelde hem bij verstek maar hij wist uit handen van de bezetter te blijven en zat onder andere enige tijd ondergedoken bij vriend en leermeester de Utrechtse beeldhouwer Pieter d’Hont in Utrecht.
Het verzet is een terugkerend thema in zijn werk, onder andere: het Jan van Hoof monument bij de Waalbrug in Nijmegen, het Doel van Santiago de Chili en het Bezinningsmonument in Amsterdam-noord.
Na de bevrijding in 1945 begon van Beek als klassiek, figuratief beeldhouwer te werken in brons, klei en steen. In het begin koos hij zijn thema’s uit zijn katholieke achtergrond en de klassieke oudheid. Later kwamen andere onderwerpen aan bod zoals naakten maar ook abstracte beelden. De laatste jaren van zijn leven werkte hij veel met albast.
Levering in binnen en buitenland in overleg mogelijk.
Zustand | Sehr gut | ||
Geen gebreken | |||
Preis | > 10 kg oder mehr als 1,00 x 0,50 Meter