Jiri Anderle - „DONNA" 1979 - Auflage 130 - handsigniert-nummeriert
Lia van Leeuwen - Objektivserien-Nr. 1
Hans Vredegoor - Signierte Farbradierung – 7/35 – 1988 – „Splitting Image II“
Art des Kunstwerks | Grafik (Hand signiert) |
Jahr | 1990 |
Gerahmt | Nicht gerahmt |
Maße | 50 x 70 cm (h x b) |
Signiert | Hand signiert |
Auflage | 70 |
Wyckaert studeerde van 1940 tot 1950 aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Brussel, aan de Kunstacademie in Sint-Joost-ten-Node en aan het Vrije Atelier in Sint-Lambrechts-Woluwe.
Hij begon zich te interesseren voor de luministische ideeën van William Turner en James Ensor.
Vanaf 1955, onder de invloed van Oosterse kalligrafie, begon hij over te stappen op een lyrische abstractie. Hij verbeeldde op vrije en abstracte wijze landschappen, in aantrekkelijke kleurencombinaties.
In 1958 sloot hij vriendschap met de Deense schilder Asger Jorn en samen stichtten ze de Situationistische Internationale, langs waar ze hun revolutionaire, sociale en artistieke, opinies kenbaar maakten. In 1960 werd hij door de Situationistische Internationale aangeduid om hun Vierde Declaratie voor te lezen in het Institut des arts contemporains.
Tijdens een verblijf in Albisola, Italië, ontdekte hij de kracht van de door de zon overgoten landschappen en dit beïnvloedde sterk zijn werk. In 1965 vestigde hij zich in Nukerke en schilderde hij abstracte landschappen in een vogelperspectief en met eigenzinnige kleuren.
Zijn aanzienlijke bekendheid kwam er vanaf 1960, door zijn waterverfschilderijen, zijn gravures en litho's.
Zustand | Sehr gut | ||
Ort des Objekts | Wolvertem, Belgien |
Startzeit | 18-1-2019 um 12:18 |
Endzeit | 29-1-2019 um 20:12 |