Hub Boesten - Torrenierie-Landschaft
Art des Kunstwerks | Grafik (Hand signiert) |
Jahr | 1963 |
Technik | Litho |
Träger | Geschöpftes Papier - Büttenpapier |
Gerahmt | Nicht gerahmt |
Maße | 39 x 53 cm (h x b) |
Signiert | Hand signiert |
Auflage | Onbekend |
Een litho en ook 2 originele aluminium drukplaten voor de litho-pers uit 1963 van de Nederlandse kunstenaar Metten Koornstra (1912-1978).
Één drukplaat is het origineel van de afgedrukte litho. De andere drukplaat heeft een soortgelijke afbeelding van een schreeuwende man. Deze drukplaat is waarschijnlijk nooit uitgegeven.
Metten Koornstra maakte zijn tekening rechtstreeks op de aluminium plaat. Op de plaat zit nog de drukinkt, waardoor de afbeelding duidelijk te zien is. De afbeelding op deze plaat is het spiegelbeeld van de afbeelding op de gedrukte litho.
-De litho is afgedrukt op geschept papier en is handgesigneerd en -gedateerd met potlood.
-Oplage van de litho is onbekend.
-De litho is niet ingelijst.
-Afmetingen litho: Blad, 39 x 53 cm. Beeld, 18 x 23 cm.
-Afmetingen drukplaten: 37 x 45 cm en 24,5 x 37 cm.
-Herkomst: De 2 drukplaten zijn afkomstig uit het atelier/werkplaats van de kunstenaar. De litho komt uit een particuliere kunstverzameling.
Conditie: De litho is licht ‘vergeeld’ en heeft een lichte horizontale vlek. De drukplaten hebben slijt- en gebruikssporen.
Zie ook de foto’s.
(Gelijktijdig met deze litho bieden wij nog meer werk van Metten Koornstra ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).
Informatie over de kunstenaar:
In 1946, kocht Koornstra in Limburg een oude litho-pers, waarmee hij in zijn atelier een werkplaats startte. Hiermee zou hij een belangrijke bijdrage leveren aan de opbloei van de Nederlandse grafiek na de Tweede Wereldoorlog. Met de hulp van Piet Clement, toentertijd een jonge leerling-drukker, groeide het bedrijfje, Printshop 845 aan de Prinsengracht, uit tot een vermaarde instelling waar prominente kunstenaars uit binnen- en buitenland hun grafiek lieten drukken. Metten Koornstra had zo een belangrijk aandeel in de opbloei van de Nederlandse grafiek.
(Tekst: o.a. Wikipedia)
-De litho en de 2 drukplaten kunnen afgehaald worden (in Amsterdam).
- De litho en de 2 drukplaten kunnen aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Zustand | Gut | ||
De litho is licht ‘vergeeld’ en heeft een lichte horizontale vlek. De drukplaten hebben slijt- en gebruikssporen. | |||
Ort des Objekts | Amsterdam, Niederlande |
Startzeit | 11-1-2019 um 14:54 |
Endzeit | 23-1-2019 um 20:52 |