Han van Meegeren - Die Anbetung Jesu, Zeichnung mit Kohle
Poen de Wijs - Wohltätigkeitsorganisationen
Charles Eyck - Mischtechnik auf Papier -1956
Art des Kunstwerks | Grafik (Hand signiert) |
Zeitraum | 1900 bis 1944 |
Signiert | Hand signiert |
Willem van den Berg, Den Haag, geb. in 1886 - gest. in 1970 te Amsterdam.
Opleiding, Academie in Den Haag,
afb. boeren, vissersfiguren, en dieren, karakter vol,technisch buiten gewoon goed.
Hij reisde voor studie naar, belgië oostenrijk, Italië, Frankrijk en England.
Van 1938-1953 was hij hoogleraar/ dir. van de Rijks Academie te Amsterdam.
Hij schilderde, aqualeerde, tekende met pen, en hij lithografeerde.
In 1958 kreeg hij De Arti-Medaille, in 1959 de 2e prijs te Edinburgh.
Hij gaf les aan de later beroemde Italiaanse schilder, Carvallo.
Deze litho uit 1937, man op bank, is een byzondere en zeldzame litho.
gesigneerd, r.o. afm. 30x30, is in een goede staat, incl . kunststof, zilverkleurige lijst met glas 30x40.
Hij staat op de Ned. waarde bepalende lijst van kunstenaars door de eeuwen heen op:W 26 is hoog
uit eigen adm. verkochte werken o.a. 1940 - fl. 3200,- / 1954 - fl. 1500,-
1990 - fl. 10.000,- ( een kl.greep)
verzenden, aantekenen.
Startzeit | 26-2-2015 um 12:19 |
Endzeit | 8-3-2015 um 12:19 |