Marianne Haselhoff - Sans titre
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Période | 1900 à 1944 |
Signé | Signé à la main |
Een zeer grote ingelijste ets, in ‘1ste staat’, van Dake naar een werk van Anton Mauve uit ca 1885.
Handgesigneerd met potlood door Dake en in de druk gesigneerd door Mauve en Dake.
Ingelijst in de imposante, originele houten lijst met passe-partout en glasplaat.
Afmetingen: Lijst, 105 x 87 cm. Beeld, 62 x 45 cm.
Conditie: De ets heeft in het kader rondom het beeld ‘zuurvlekjes’ en vochtvlekjes aan de onderrand. Het passe-partout heeft veel ‘zuurvlekken’ (‘roestpuntjes’). De lijst heeft slijtplekjes.
Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.
ZIE OOK DE FOTO’S
Carel Lodewijk DAKE (1857-1918), schilder, tekenaar, etser, reproductiegraficus, hoogleraar.
Hij maakte vaak etsen naar het werk van andere schilders.
Dake gaf les aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam, o.a. aan Guillaume Eberhard, Johanna Pieneman, Lizzy Ansingh en Lou Loeber.
Dake was lid van de Amsterdamse kunstenaarsvereniging Arti et Amicitiae en voorzitter van 1892-1896.
Anton Mauve (1838-1888), kunstschilder, graficus. Stijl: Haagse School en Larense School).
Hij was een belangrijk kunstenaar in zijn tijd en heeft o.a. Vincent van Gogh schilderles gegeven. Anton Mauve was leerling van Pieter Frederik van Os en Wouter Verschuur.
Mauve was medeoprichter van de Hollandsche Tekenmaatschappij en van de Larense School. Na zijn overlijden droeg Vincent van Gogh een schilderij aan hem op: “Souvenir de Mauve”.
Prijzen: 1887 – Gouden medaille, Parijse Salon voor ‘De terugkeer van de kudde’.
Titel: Zonder titel / titel onbekend (“Schaapskudde”).
Kunstenaar: Anton Mauve en Carel Lodewijk Dake.
Techniek: Ets.
Jaartal: ca 1885.
Afmetingen: Lijst, 105 x 87 cm.
Beeld, 62 x 45 cm.
Ingelijst: In de originele houten lijst met passe-partout en glasplaat.
Gesigneerd: Handgesigneerd met potlood door Dake en in de druk gesigneerd door Mauve en Dake.
Zie ook de foto’s.
LET OP:
- Vanwege het grote formaat en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan dit werk alleen afgehaald worden (in Amsterdam).
- Binnen Nederland kan de ets bezorgd worden (tegen een benzine-vergoeding).
Vragen? Stuur gerust even een mailtje.
Heure de début | 3-2-2015 à 20:09 |
Heure de fin | 15-2-2015 à 20:09 |