Ysbrant - Bateau dans un paysage imaginaire, huile sur toile (encadrée)
Wim Carrein - Intérieur baroque, huile sur toile (encadrée)
Ad Blok van der Velden - Maison méditerranéenne, huile sur toile
Willem Boon - Huile sur toile, Composition 1964 - Encadrée
Type d'œuvre d'art | Estampes et éditions |
Année | 1975 |
Technique | Varia |
Dimensions | 15 x 21 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
19 Nieuwjaarskaarten van de Nederlandse kunstenaar Herman Gordijn (1928) uit de periode 1975 tot 2017. 15 Kaarten hebben een (gedeelte van) een gedicht van M. Vasalis.
-6 Kaarten zijn handgesigneerd met potlood, 13 kaarten zijn drukgesigneerd.
-De kaarten zijn uit: 1975, 1985, 1986, 1990, 1993, 1994, 1995, 1999, 2000, 2002, 2004, 2009, 2010, 2011, 2012, 2016 en 2017. Van 2 kaarten is het jaartal onbekend.
-Afmetingen: De grootste nieuwjaarskaart (1975) is 40 x 26,5 cm. De rest van de kaarten zijn ca. 15 x 21 cm.
-Herkomst: Uit de nalatenschap van Dr. W.J. Honnebier (1929-2020) en Dr. Barbera Honnebier (1961-2015)).
-Conditie: De 19 kaarten zijn in goede staat, met soms enige ouderdoms- en gebruikssporen.
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Informatie over de kunstenaar.
Hermanus Gerardus (Herman) Gordijn (Den Haag, 16 mei 1932 – Terschuur, 25 mei 2017) was een Nederlandse kunstschilder en graficus. Zijn werk wordt gerekend tot het lyrisch realisme.
-Opleiding: Van 1950 tot 1955 volgde hij een opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten en aan de Vrije Academie te Den Haag.
In 1960 vestigde hij zich in Amsterdam. In de jaren 60 en 70 was hij naast schilder en graficus ook zeer productief als decor- en kostuumontwerper voor toneelgezelschappen. Van 1969 tot 1987 was hij docent aan de Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam.
Herman Gordijn maakt behalve schilderijen tevens werk op papier: tekeningen, aquarellen, etsen, houtsneden en lithografieën. Daarnaast maakt hij portretten in opdracht, onder andere van prinses Beatrix – in de periode dat zij nog koningin was – actrice Charlotte Köhler, de acteur Ton Lutz en Ivo Samkalden, voormalig burgemeester van Amsterdam.
Hij schilderde markante figuren met bolle buiken, ronde billen, gerimpelde huid, getekende gezichten en hangende borsten. Hij was gefascineerd door het ouder worden.
In 1984 vestigde hij zich in een zelfgebouwd atelier in Terschuur (in de gemeente Barneveld).
In 2014 werd hij Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Over zijn werk verschenen meerdere (televisie)documentaires en boeken.
(bron: o.a. Wikipedia en RKD)
Voor meer informatie over deze kunstenaar: https://hermangordijn.com/
Informatie over de dichteres:
M. Vasalis, pseudoniem van Margaretha (Kiekie) Droogleever Fortuyn-Leenmans, (Den Haag, 13 februari 1909 – Roden, 16 oktober 1998) was een Nederlandse dichteres en psychiater.
Haar werk is veelvuldig bekroond, onder meer met de Constantijn Huygensprijs in 1974 en de P.C. Hooft-prijs in 1982.
-De 19 nieuwjaarskaarten kunnen afgehaald worden in Amsterdam.
-De 19 nieuwjaarskaarten kunnen aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
État | |||||||||||
État | Bon | ||||||||||
De 19 kaarten zijn in goede staat, met soms enige ouderdoms- en gebruikssporen. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. | |||||||||||
Expédition | |||||||||||
Envoi | Colis postal | ||||||||||
Prix | Jusqu'à 2 kg.