Corneille - Échelle de conception
Romain Malfliet - La merveilleuse Veldkapelleke
Elva Polyakova - Fleurs dans la nature
Type d'œuvre d'art | Peintures |
Période | 1945 à 1999 |
Olieverf op doek,81 x 99 cm in eenvoudige lijst,in goede staat,linksonder gesigneerd.(N.B.Witte vlek komt door de flits).
Maximiliaan Louis (Henk) Maas (1924 - 2005)
Geboren te Rotterdam
Overleden te Rotterdam
Na de oorlog genoot Maas zijn opleiding aan de Rotterdamse kunstacademie, met studiegenoten als Daan den Dikkenboer, Charles Kemper, Kees Fransen, Wim Motz, Bob Zijlmans, Louis van Roode, Gust Romein, Jan Burgerhout, Jan Goedhart en Ru de Gier. Hiernaast zou Maas een leerling zijn geweest van de Haarlemse schilder Henri Frédéric Boot.
Een groot deel van het klassieke academische werk dat Maas na de oorlog maakte, voornamelijk stillevens, bevindt zich in de rijkscollectie. in de tweede helft van de jaren vijftig ging Maas abstract werken, zoals veel Rotterdamse kunstenaars die elkaar op de academie hadden ontmoet. Maas ontwikkelde een eigen, abstract-geometrische stijl. In de jaren zestig werkte hij in een abstract-expressionistische stijl.
Via contacten met Rotterdamse schilders leerde Henk Maas Willem de Kooning kennen. De twee Rotterdammers hielden contact, ook toen De Kooning succesvol werd in Amerika. Maas' werk vertoont misschien overeenkomsten met het Amerikaanse abstract expressionisme, maar of er sprake is van een rechtstreekse invloed, is niet bekend
Heure de début | 2-4-2016 à 7:47 |
Heure de fin | 9-4-2016 à 7:47 |