Karel De Bauw - Paysage avec chevaux de charrue
Hans van Eerd - Technique mixte, Sans titre
Eva Jorritsma-Thone - Enfant au four
Type d'œuvre d'art | Estampes et éditions |
Période | 1945 à 1999 |
Technique | Varia |
Dimensions | 62 x 77 cm (h x l) |
Signé | Signature imprimée |
Een grote lithografische prent uit ca. 1975 van de Nederlands-Joodse kunstenaar Mommie Schwartz (1876-1942), getiteld “Paris”.
Het werk zat tussen een inboedel van kunst-schoolplaten die zijn uitgegeven door de V.AE.V.O. (zie de informatie verderop in deze tekst) en door de Stichting Beeldende Vorming (SBV). Mogelijk was het destijds de bedoeling om ook van deze prent een kunst-schoolplaat te maken door de prent in een passe-partout te doen, maar is dit er niet van gekomen.
-Gesigneerd en getiteld in de druk.
-Afmetingen: Blad, 62 x 77 cm. Beeld, 45 x 60 cm.
-Herkomst: Uit een inboedel met kunst-schoolplaten.
-Conditie: De prent is in goede staat. Het papier is ‘vergeeld’ en heeft aan de randen kreukjes en scheurtjes. (buiten beeld).
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
De V.AE.V.O., de Vereniging tot bevordering van het Aesthetisch Element in het Voortgezet Onderwijs, opgericht in 1908, opgeheven in 1971.
Deze vereniging gaf in de jaren ’60 een serie kunst-schoolplaten uit, waarbij diverse (internationaal) bekende kunstenaars uit die tijd de opdracht kregen om grafiek, zoals litho’s, houtsneden en etsen, te vervaardigen voor middelbare scholen.
Deze schoolplaten werden niet verkocht aan scholen maar door de V.AE.V.O. in grote kisten aan scholen toegestuurd voor een tijdelijke bruikleen. In de kist zaten 14 wissellijsten en ook een portefeuille met 8 kleinere platen, veelal litho's van moderne en abstracte schilderijen.
De platen waren met een passe-partout op de randen geplakt om ze op schilderijen te laten lijken. Ze werden in de wissellijsten gedaan en opgehangen in de scholen.
“Deze kunst-schoolplaten zijn (ook schoolplaat-geschiedkundig) zeer bijzondere werken met een totaal andere invalshoek dan de tot dusver gebruikte Huisje-Boompje-Beestje thema's welke op schoolplaten veelal waren afgebeeld. Niet het onderwerp van de schoolplaat staat hier centraal maar via de kleuren en de wijze van schilderen werd vooral de ontwikkeling van gevoel, emotie, creativiteit en expressie van de waarnemer aangesproken”.
(Naast dit werk bieden wij meer kunst-schoolplaten (o.a. van de V.AE.V.O.) ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).
Informatie over de kunstenaar:
Samuel Leser (‘Mommie’) Schwarz (Zutphen, 28 juli 1876 – Auschwitz (Silezië), 19 november 1942) was een Nederlands-Joodse kunstschilder, aquarellist, graficus, grafisch ontwerper, illustrator, lithograaf en tekenaar.
-Opleiding: in New York (1897-1902) en aan de Kunstacademie Antwerpen (1902-1903).
Hij huwde in 1920 met de kunstenares Else Berg (1877-1942).
-Kunststroming: Mommie Schwartz werd beschouwd als een der eerste modernisten. Ook wordt hij gerekend tot de Bergense School.
Voor uitgebreide informatie over de kunstenaar: https://www.joodsvirtueelmuseum.nl/kunstenaar/mommy-schwarz/
-Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
-Het werk kan binnen Nederland aangetekend verzonden worden via PostNL.
-Het werk kan binnen de EU verzonden worden via GLS.
-Let op: Verzending naar landen buiten de EU is niet mogelijk.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 15,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 18,50 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
État | |||
État | Bon | ||
De prent is in goede staat. Het papier is ‘vergeeld’ en heeft aan de randen kreukjes en scheurtjes. (buiten beeld). Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. | |||
Expédition | |||
Envoi | Colis postal | ||
Prix | > 10KG ou plus grand que 1.00 x 0.50 mètre
Le lot se trouve à | Amsterdam, Les Pays-Bas |
Heure de début | 21-2-2020 à 11:34 |
Heure de fin | 6-3-2020 à 21:10 |