Andy Warhol - Sitting Bull IIIA.70
Prachtige iconische zeefdruk getiteld Sitting Bull, uit 1986.
Sitting Bull is gedrukt voor de portfolio Cowboys and Indians uit 1986,
maar het is niet opgenomen in dit portfolio.
Enkele Trail proof prints zijn ongesigneerd in omloop gebracht en voorzien van extra
stempel Andy Warhol Art Authentication Board Inc.
Op achterzijde voorzien van de inktstempel van de uitgever Gaultney-Klineman Art Inc. New York
En met droogstempel van de drukker, Rupert Jasen Smith, New York
links onder
zie detailfoto's
Het monumentale werk is fraai ingelijst,
in een wit gelakte, houten bloklijst, onder UV-werend plexiglas
Maat ca. 105 x 105 cm
Literatuur:
Feldman, Frayda/Schellmann, Jörg : Andy Warhol Prints - A Catalogue Raisonné 1962-1987, Nr. IIIA. 70. Zie pag. 255 (4th edition): “[The print] relates to ‘Sitting Bull’ from the trial proof prints. See II.376 and IIB.376, p. 205.”
Sitting Bull is gebaseerd op een archieffoto van de Sioux Chief. Door zijn stoïcijnse houding en kalme gezichtsuitdrukking lijkt het alsof hij poseert voor een foto, iconische dan een afbeelding van hem tijdens de jacht of in de strijd.
NOTA BENE :
Kosteloze levering binnen Europa
Levertijd 2-4 weken