Bernard Essers - Boompioen - Verkocht

Bernard Essers - Boompioen kopen? Bied vanaf 28!
Bernard Essers - Boompioen kopen? Bied vanaf 28!Bernard Essers - Boompioen kopen? Bied vanaf 28!
  • Bernard Essers (1893-1945)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1928
OnderwerpBloemen en Planten
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen15.7 cm x 10.2 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Bernard Essers was een Nederlands grafisch kunstenaar die bekend is geworden met houtsneden en penseeltekeningen in inkt; hij was ook aquarellist, etser, illustrator, glasschilder, kunstschilder en boekbandontwerper. Hij illustreerde het tijdschrift Wendingen en werken van bekende auteurs: de 'zwerver-boeken' van Arthur van Schendel en Deirdre en de zonen van Usnach van Adriaan Roland Holst en een boek van P.C. Boutens. Deze houtsnede is een van de vier boekillustraties uit: "Bloemen en legenden" door Tine Cool uit 1928.
Essers' werk is figuratief; het geeft herkenbare voorstellingen. Tegelijkertijd heeft zijn werk ook abstracte en decoratieve kwaliteiten. Het kenmerkt zich door een grote expressiviteit die bereikt wordt met een strakke stilering. In sommige opzichten doet het aan Art Nouveau denken; in andere opzichten aan expressionistisch werk.

Bernard Essers (1893-1945)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (1)
Geplaatst door  Eleo
FA. (5)

139 verkochte items
10.2 cm
15.7 cm
Dit item is verkocht voor 28,00
Starttijd:07-03-2019 om 23:22
Eindtijd:16-03-2019 om 20:09
Ria
16 mrt. / 09:48
€ 28