Bernard Essers - De Lelie - Verkocht

Bernard Essers - De Lelie kopen? Bied vanaf 28!
Grafiek (handgesigneerd)

Bernard Essers - De Lelie kopen? Bied vanaf 28!Bernard Essers - De Lelie kopen? Bied vanaf 28!Bernard Essers - De Lelie kopen? Bied vanaf 28!Bernard Essers - De Lelie kopen? Bied vanaf 28!Bernard Essers - De Lelie kopen? Bied vanaf 28!
  • Bernard Essers (1893-1945)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1928
StijlExpressionistisch
OnderwerpBloemen en Planten
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen23.5 x 15.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Bernard Essers Kraksaän (Ned. Indië), 1893 - Doniawerstal, 1945) was een Nederlands grafisch kunstenaar die bekend is geworden met houtsneden en penseeltekeningen in inkt; hij was ook aquarellist, etser, illustrator, glasschilder, kunstschilder en boekbandontwerper. Hij illustreerde het tijdschrift Wendingen en werken van bekende auteurs: de 'zwerver-boeken' van Arthur van Schendel en Deirdre en de zonen van Usnach van Adriaan Roland Holst en een boek van P.C. Boutens. Deze houtsnede is een van de vier boekillustraties uit: "Bloemen en legenden" door Tine Cool uit 1928.
Essers' werk is figuratief; het geeft herkenbare voorstellingen. Tegelijkertijd heeft zijn werk ook abstracte en decoratieve kwaliteiten. Het kenmerkt zich door een grote expressiviteit die bereikt wordt met een strakke stilering. In sommige opzichten doet het aan Art Nouveau denken; in andere opzichten aan expressionistisch werk.
lichte ouderdomsvergeling
Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Nijmegen, Nederland
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 11,00
ExtraPer brievenbuspost verzenden voor maximaal € 5,- op eigen risico

Bernard Essers (1893-1945)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  Eleo
4 verkochte items
15.5 cm
23.5 cm

ObjectlocatieNijmegen,  Nederland
Starttijd14-10-2019 om 0:24
Eindtijd27-10-2019 om 19:20
Biedingen (5)