De inspiratie voor haar schilderijen haalt Eva van Steenbergen (1945) uit herinneringen, uitzichten, ontroering en onmacht. Haar werk heeft een sterk autobiografisch karakter en kan het beste omschreven worden als een visueel dagboek.
Dit schilderij -zonder titel- heeft een figuratief karakter met gebruik van geometrische vormen. Opvallend (subtiel) kleurgebruik.
N.B.: op www.evavansteenbergen.nl is een recent (kleurrijk) schilderij te zien met soortgelijk thema én compositie! Dat draagt de titel 'Kom maar' (2019).
Leeftijd: vermoedelijk jaren '70 of begin jaren '80 vorige eeuw.
Afmetingen: 114x104 cm incl. houten lijst.
Met de hand gesigneerd, rechtsonder.
Foto's maken deel uit van de beschrijving.
Verzending:
Ophalen heeft voorkeur. Anders bezorging door Swift Koeriers.
Het kan op afspraak voor € 25,- worden bezorgd in de provincies Noord-Holland (m.u.v. Texel), Utrecht en Flevoland.
Over de kunstenaar:
Geboren in 1945 in Twello.
Het werk van Eva van Steenbergen is gelaagd en persoonlijk. “Mijn inspiratie komt altijd voort uit mijn directe omgeving. Ik moet geraakt of ontroerd worden door een beeld of gebeurtenis. Zo wordt mijn werk vanzelf autobiografisch. Ik ben altijd een grote liefhebber geweest van Matisse, Picasso, Kandinsky en de Cobra groep. Later ging mijn grootste liefde uit naar de kunst van verstandelijk gehandicapten en psychiatrische patiënten, de ‘outsiders’. Deze mensen herinneren mij er altijd weer aan dat eigenlijk alles kan!”
Eva schilderde oorspronkelijk op papier. Eind jaren zestig begon zij met het schilderen op linnen. “Ik had toen een grote werkruimte, waardoor ik schilderijen ook groter kon maken. Inmiddels schilder ik alweer minstens tien jaar in een gemengde techniek op papier. Dat bevalt mij voorlopig het beste.” Toen Eva van Steenbergen zestien jaar was, ging zij naar de Rietveld Academie in Amsterdam. In 1966 studeerde ze af en kreeg de aanmoedigingsprijs van de stad Amsterdam. In deze stad exposeerde zij voor het eerst haar werk. Een aantal jaren later volgden ook galeries in andere steden. Haar werk is opgenomen in diverse gemeentelijke collecties.
bron: www.evavansteenbergen.nl