Piet de Regt - Canal avec pont-levis
Jan Bevort - Huile sur toile, Sans titre - Encadrée
Isabella von Mikulicz-Breyer - Garçon portrait.
Dirk Filarski - Aquarelle, Koedijk - Encadrée
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Période | 1900 à 1944 |
Signé | Signé à la main |
Jan Strube (Amsterdam, 1892 - Lies, 1985) was een Nederlands kunstschilder, die het grootste deel van zijn leven in Noord-Brabant heeft gewoond.
====================================================================================================
Strube bezocht een aantal medekunstenaars (Gerrit de Morée, Dio Rovers en Paul Windhausen) om er de Bredasche Kunstkring mee op te richten. Strube werd een bekende figuur in en om Breda en kreeg steeds meer opdrachten.
Hij werd vooral bekend vanwege zijn vele litho's met als onderwerp het Brabantse boerenleven. Maar ook de Grote Kerk van Breda, het Begijnhof en het haventje van Leurwaren regelmatig terugkerende onderwerpen. Behalve de Brabantse en stadse tafereeltjes maakte Strube ook stillevens in olieverf. Als hij op 93-jarige leeftijd overlijdt laat hij een enorm oeuvre na.
Handgekleurde litho : "In Brabant".
Rechtsonder handgesigneerd met potlood.
Litho : 20,5 x 37,5 cm. Met fraaie passe-partout en lijst : 42 x 57 cm.
Litho, p.p. en lijst in goede staat.
========================================================
Heure de début | 3-7-2016 à 16:00 |
Heure de fin | 10-7-2016 à 16:00 |