Helmut Newton - "Amour de bureau, Paris" 1976
Cornelis Vreedenburgh - Bateau amarré
Jan J. van der Stap - Paysage d'été avec moulin
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Période | 1945 à 1999 |
Technique | Lithographie |
Support | Papier |
Style | Expressionniste |
Sujet | Paysage |
Encadré | Encadré |
Dimensions | 24 x 29 cm (h x l) |
incl. cadre | 42 x 52 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | Onbekend |
Een gesigneerde en ingelijste prent van de Nederlandse kunstenaar Toon Tieland (1919-2006), naar een schilderij van de kunstenaar uit 1990.
-Gesigneerd met potlood rechtsonder.
-Ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat.
-Oplage onbekend.
-Afmetingen: Lijst, 42 x 52 cm. Beeld, 24 x 29 cm.
-Herkomst: Kunsthandel “Kunstgalerij Douwes & Reerink”, Amersfoort.
-Conditie: Het werk is in zeer goede staat. Het passe-partout heeft een paar heel kleine vlekjes. De lijst heeft slijtplekjes en heeft een kleine beschadiging aan de onderrand.
Zie ook de foto’s.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenaar:
Antoon (‘Toon’) Wijnand Tieland, geboren 02-05-1919 in Amersfoort en overleden 30-08-2006 in Amersfoort, schilder en tekenaar.
Op 15-jarige leeftijd trad hij als huisschilder in dienst bij De Vaal. Toen hij echter in 1937 de Rembrandttentoonstelling had gezien, stond zijn besluit vast: hij zou kunstschilder worden en nam hij lessen bij Dorus Rover in Putten.
Toon Tieland schilderde in een persoonlijke stijl, die naïef expressionistisch wordt genoemd. Hij zei altijd dat hij door niets en niemand is beïnvloed, maar gewoon schildert wat hij ziet. Hij heeft zijn eigen beeldtaal ontwikkeld. Maar onbewust hebben de schilders van Sint-Martens-Latem hem toch beïnvloed. Ook het primitivisme dat Gauguin in de moderne kunst introduceerde kenmerkt Tielands schilderijen: een vereenvoudigde ruimtewerking, het opbouwen van de voorstelling in monochrome kleurvakken en het aanbrengen van contouren. Gauguins primitivisme combineert Tieland met het expressionisme van de Vlamingen.
Het oude stadshart van Amersfoort en het Vlaamse platteland zijn Tielands belangrijkste onderwerpen. Vaak zijn het verlaten sneeuwlandschappen met kale populieren en koude vriesluchten.
Toon Tieland was lid van vereniging Amersfoortse Kunstenaars Genootschap De Ploegh.
Literatuur: Scheen 1969-1970.
(bron: o.a. RKD, Amersfoort Art Galerie)
Afhandeling:
Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
État | |||
État | Bon | ||
Het werk is in zeer goede staat. Het passe-partout heeft een paar heel kleine vlekjes. De lijst heeft slijtplekjes en heeft een kleine beschadiging aan de onderrand. | |||
Expédition | |||
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Amsterdam, Les Pays-Bas | ||
Envoi | Colis postal | ||
Prix | Jusqu'à 2 kg.
| ||
Garantie | |||
Garantie | En mettant le lot en vente, j'accepte les conditions de garantie telles qu'elles s'appliquent sur Kunstveiling en ce qui concerne l'exactitude de la description du lot mis aux enchères |
Le vendeur assume l'entière responsabilité de ce lot. Kunstveiling ne fait que fournir la plate-forme pour cette transaction, à finaliser directement avec le vendeur. Plus d'informations.
Retrait sur place | Oui, c'est possible |
Le lot se trouve à | Amsterdam, Les Pays-Bas |
Heure de début | 1-1-2019 à 11:08 |
Heure de fin | 12-1-2019 à 19:25 |