Schilderij: Oostindische inkt en acrylverf op opgespannen linnen.
Handgesigneerd door de kunstenaar
, uniek exemplaar.
Afmetingen beeld: 110 cm x 80 cm.
Afmetingen lijst: 112,5 cm x 82,5 cm
Ingelijst: Ja, in houten baklijst zwart: 4,0 cm hoog, 2,5 cm breed.
Conditie: Goed, in nieuwe baklijst, kan zo aan de muur. Met de kenmerkende strepen op het doek veroorzaakt door het op elkaar leggen van de doeken door Heyboer terwijl ze nog nat waren. Zie ook de verf op de achterzijde van de het schilderij.
Gezien grootte werk ophalen gewenst. Binnen straal van 40 km binnen Bergen op Zoom, gratis thuis bezorging!
Wanneer het Anton is gelukt in 1944 om uit Berlijn terug te komen naar Nederland moet hij onderduiken. Hij heeft een verlofpas voor twee weken, maar gaat natuurlijk niet meer terug. Onder de vloer is een kleine ruimte waarin hij bij een razzia weg kan kruipen, maar hij moet ook oppassen dat buren en anderen hem niet zien.
Soms gaat hij naar een vriend in Vinkeveen. In zijn roeibootje kan hij ongezien tussen het riet liggen, en zo beleeft hij toch wat buitenlucht en licht.
De sfeer van het donkere water en het riet waar het licht doorheen schijnt blijft hem altijd bij als een veilige wereld, ver van de wereld van de mensen, die elkaar het leven onmogelijk maken.